کاردرمانی پس از سکته مغزی مهم ترین رکن برنامه توانبخشی افرادی است که دچار این عارضه شده اند و به بازیابی توانایی ها و کاهش ناتوانی های ایجاد شده کمک می کند.

بیمارانی که تحت کاردرمانی قرار می گیرند کمتر دچار افت حرکتی می شوند و اغلب می تواند در انجام فعالیت های شخصی زندگی روزمره به استقلال برسند.

حرکت درمانی یکی از تکنیک های کاردرمانی پس از سکته مغزی است ، در این روش درمانگر حرکت اندام قوی تر را محدود می کند و از بیمار می خواهد از اندام آسیب دیده برای انجام کارهای روزمره استفاده کند.

کاردرمانی به افراد کمک می کنند تا استقلال خود را با تأکید بر فعالیتهای مفید یا کاربردی به حداکثر برسانند.

کمک به افزایش دامنه حرکتی یکی از مهم ترین اهداف کاردرمانی پس از سکته مغزی است که بصورت کاردرمانی در منزل و کاردرمانی در کلینیک قابل ارائه است.

کاردرمانگران با بررسی شرایط هر فرد برنامه توانبخشی خاصی را در نظر می گیرند ، آن ها محدودیت های ایجاد شده برای فرد ، توانایی ها و درگیر شرایط را درنظر می گیرد و برنامه توانبخشی را با هدف کمک به بهبود کیفیت زندگی در مبتلایان به سکته مغزی ارائه می دهند.

کاردرمانی پس از سکته مغزی

بهبود توانایی آنها در انجام کارهای روزمره مانند غذا خوردن ، لباس پوشیدن و استحمام از جمله مهم ترین فواید کاردرمانی پس از این عارضه مغزی است.

کاردرمانی به بیماران مبتلا به این عارضه کمک می کند تا هرچه سریع تر توانایی های خود را بازیافته و بتوانند به محل کار خود بازگردند.

توانایی حفظ تعادل ، تمرکز ، حفظ اطلاعات و … پس از سکته مغزی کاهش یافته و با کاردرمانی ذهنی و جسمی می توان به بهبود آن ها کمک کرد.

هدف کاردرمانگر این است که به بیماران در بهبود توانایی های حسی و حرکتی آسیب دیده کمک کند. این امر با برنامه ریزی مجدد بخش هایی از مغز بیماران و کمک به آنها در کنترل مجدد عضلات امکان پذیر است.

کاردرمانی پس از این عارضه مغزی به بسیاری از بیماران کمک می کند تا حداکثر یکسال پس از سکته مغزی به فعالیت های قبل از بروز این عارضه مغزی برگردند ، البته زمان پروسه توانبخشی بسته به شدت سکته مغزی و دیگر شرایط بیمار متفاوت است.

متخصصان کاردرمانی به بیماران کمک می کنند تا توانایی های حسی و حرکتی خود را در دوران نقاهت پس از آسیب مغزی بهبود بخشند تا هرچه سریع تر به زندگی عادی بازگردند.

از آن جایی که اغلب افرادی که دچار این عارضه می شوند به دلیل عوارض جسمی ایجاد شده دچار ضعف حرکتی هستند و خروج از منزل و مراجعه به کلینیک کاردرمانی برای آن ها دشوار است خدمات کاردرمانی در منزل برای آن ها بسیار مفید است و بیماران می توانند بدون خروج از منزل از مزایای توانبخشی و کاردرمانی بهره ببرند.

برای ارتباط با متخصصان ما و دریافت خدمات کاردرمانی در منزل با این شماره تماس حاصل بفرمایید : ۰۹۲۱۲۰۳۷۲۲۸

 

کلمات مرتبط :

کاردرمانی در منزل – کاردرمانی – توانبخشی سکته مغزی – کاردرمانی در منزل تهران – درمان سکته مغزی با کاردرمانی

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ