کاردرمانی سکته مغزی در منزل نقش مهمی در توانبخشی این بیماران و بهبود کیفیت زندگی مبتلایان به سکته مغزی پس از این عارضه و کاهش عوارض ناشی از آن دارد.

سکته مغزی یک آسیب حاد ناگهانی است که به دلیل بروز اختلال و در خونرسانی به برخی بخش های مغز به دلایلی همچون انسداد یا پارگی عروق مغزی رخ می دهد.

احتمال بروز سکته مغزی در هر سن و جنسی وجود دارد اما شیوع آن با افزایش سن بالاتر می رود و افرادی که دچار اضافه وزن هستند نیز بیشتر در معرض خطر هستند.

در طی این آسیب خونرسانی به قسمت هایی از مغز مختل می شود که منجر به کاهش میزان اکسیژن سلول ها و در صورت ادامه پیدا کردن مرگ سلول های مغزی می شود که این وضعیت منجر به بروز مشکلات حرکتی ، مشکلات ذهنی ، اختلالات گفتاری و … برای فرد می شود.

کاردرمانی سکته مغزی در منزل به بیماران مبتلا کمک می کند تا با عوارض جسمی و حرکتی ایجاد شده در نتیجه این عارضه مقابله کرده و بتوانند با شرایط ایجاد شده کنار آمده و زندگی بهتری داشته باشد.

ضعف و بی حسی در یک طرف بدن و صورت ، ناتوانی در حفظ تعادل ، ناتوانی در حرف زدن بطور صحیح ، کاهش سطح هوشیاری ، اختلال بلع و مشکلات بینایی مانند تاری دید و دید دوتایی از مهم ترین علائمی هستند که در بیماران مبتلا به سکته مغزی دیده می شوند.

کاردرمانی سکته مغزی در منزل

کاردرمانی یکی از راه‌ های موثر در درمان عوارض ناشی از سکته مغزی است که می توان بصورت خدمات کاردرمانی در منزل از آن بهره برد.

مبتلایان به سکته مغزی معمولا در انجام فعالیت های روزمره خود مانند لباس پوشیدن ، حمام کردن ، غذا خوردن و … دچار مشکل هستند که با کاردرمانی می توان به کاهش مشکلات ایجاد شده برای بیمار در این زمینه کمک کرد.

کاردرمانی سکته مغزی در منزل از روش های مفید در بهبود وضعیت حرکتی بیمار و کاهش مشکلات حرکتی ایجاد شده در نتیجه سکته مغزی است.

کاردرمانی وضعیت تعادلی بیمار را بهبود بخشیده و با آموزش هایی در زمینه استفاده صحیح از وسایل کمک حرکتی نقش موثری در کاهش عوارض جسمی ایجاد شده و بهبود کیفیت زندگی آن ها دارد.

روش های کاردرمانی در منزل استقلال فرد را در انجام امور روزمره افزایش داده و به کاهش وابستگی وی به اطرافیان کمک زیادی می کند.

استفاده از خدمات کاردرمانی در منزل به دلیل اینکه نیاز به جابجایی بیمار برای مراجعه به کلینیک کاردرمانی ندارد بسیار مناسب است و بیمار می تواند در کنار اعضای خانواده خود از خدمات کاردرمانی بهره مند شود.

 

کلمات مرتبط :

کاردرمانی در منزل – کاردرمانی در شرق تهران – کاردرمانی در منزل نارمک

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ