کاردرمانی سالمندان در منزل برای کمک به افراد برای داشتن زندگی مستقل و سازنده با اجازه دادن به آنها برای بازیابی یا توسعه مهارت های مورد نیاز برای انجام وظایف روزانه ارائه می شود.

در حالی که کاردرمانی می تواند توسط افراد در هر سنی استفاده شود، مشخص شده که برای سالمندانی که احساس می کنند دیگر قادر به رویارویی با چالش های روزمره، هم از نظر جسمی و هم از نظر ذهنی نیستند، کاملاً مفید است.

کاردرمانگران ابتدا برای درک نیازهای خاص یک فرد، با فرد سالمند ، اعضای خانواده، دوستان، و پزشک صحبت می کنند، آنها همچنین تاریخچه پزشکی، الگوهای خوردن ، خواب و هر الگوی رفتاری دیگری را که می تواند به ایجاد یک ارزیابی کامل کمک کند، در نظر می گیرند. از آنجا، آنها طرحی متشکل از توصیه‌ها و تکنیک‌های خاص را برای دستیابی به اهداف او ایجاد خواهند کرد.

فواید کاردرمانی سالمندان در منزل

بسیاری از سالمندان کاردرمانی را به عنوان راهی برای کمک به انجام فعالیت های روزمره زندگی دریافت می کنند ، که می تواند شامل همه چیز از حمام کردن و توالت گرفتن تا لباس پوشیدن در صبح باشد. با افزایش سن، شرایط خاصی مانند آرتروز یا دیابت می تواند انجام این فعالیت ها را بسیار دشوارتر کند. بنابراین، هدف کمک به سالمندان است که علیرغم کاهش دامنه حرکتی و تحرک، حرکت و عملکرد و غلبه بر چالش‌های فیزیکی را یاد بگیرند. همانطور که گفته شد، کاردرمانی سالمندان در منزل فقط به بهبود عملکرد فیزیکی محدود نمی شود. درمانگران می توانند از تکنیک های مختلفی برای کمک به بهبود حافظه و توانایی شناختی نیز استفاده کنند.

در این جا به تعدادی از فواید کاردرمانی سالمندان در منزل اشاره شده است:

غلبه بر چالش‌های روزانه: فعالیت‌های معمولی خاصی وجود دارد که افراد جوان‌تر ممکن است آن‌ها را بدیهی تلقی کنند، اما برای افراد مسن‌تر، کارهای به ظاهر ساده ممکن است بسیار مهم به نظر برسند. موانع فیزیکی، ناشی از شرایط خاص، می تواند به استرس کلی که ممکن است یک سالمند احساس کند اضافه کند. درمانگران برای ایجاد استراتژی‌های خاصی کار خواهند کرد که به سالمندان اجازه می‌دهد کارهایی را که قبلاً انجام می‌دادند یا می‌خواستند انجام دهند، یا از طریق کمک به آنها برای غلبه بر این محدودیت‌ها یا با یافتن جایگزین‌ها.

اصلاح خانه: درمانگران ممکن است توصیه کنند که بهبودها یا تغییراتی در خانه انجام شود. چه نصب نرده ها، تشک ها، میله های دستگیره ، یا هر وسیله کمکی دیگری که برای کمک به بهبود تعادل و ثبات طراحی شده است ، یا ظروف اصلاح شده ای که می تواند غذا خوردن را آسان تر کند. این می تواند تفاوت قابل توجهی برای کسانی که ممکن است از آرتریت یا پارکینسون رنج می برند ایجاد کند. مزیت کمک درمانگر به اصلاح خانه واقعاً دو برابر است: از یک سو به بهبود عملکرد کمک می کند و از سوی دیگر ایمنی کلی محیط را افزایش می دهد.

بهبود سلامت روانی: همانطور که گفته شد، کاردرمانی صرفاً حول بهبود سلامت جسمانی نمی‌چرخد. اگر از پزشکان یا سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی برای کمک به کاهش استرس یا اضطراب ارجاعاتی دریافت کرده باشند، کاردرمانگران می توانند تمرینات و تکنیک های تمدد اعصاب را در برنامه روزانه سالمندان بگنجانند. به طور مشابه، آنها می توانند از فعالیت های مختلف برای کمک به بهبود شناخت، با جدول کلمات متقاطع یا بازی های حافظه استفاده کنند.

ارتقای استقلال: به درمانگران آموزش داده می‌شود که به بهبود کیفیت زندگی کمک کنند، نه فقط در یک بازه زمانی کوتاه، بلکه برای یک عمر و این با در نظر گرفتن چالش‌هایی که یک سالمند می‌خواهد روز به روز بر آنها غلبه کند شروع می‌شود. نکته کلیدی کاردرمانی این است که نشان دهنده راهی برای آموزش و نشان دادن گام هایی است که یک فرد می تواند به تنهایی برای ادامه رسیدن به اهداف خود انجام دهد.

 

کلمات مرتبط :

کاردرمانی سالمندان در منزل – کاردرمانی در منزل شرق تهران – کاردرمانی در منزل شمال تهران – هزینه کاردرمانی در منزل – کاردرمانی سکته مغزی در منزل

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ