کاردرمانی دست در شرق تهران

با توجه به وسعت جغرافیایی زیاد شهر تهران ساکنین شرق تهران ترجیح میدهند تا به بهترین کاردرمانی دست در شرق تهران مراجعه کنند. بهترین کاردرمانی دست در شرق تهران باید از تجهیزات کافی و به روز برای برگرداندن عملکرد دست آسیب دیده برخوردار باشد. برای داشتن امتیاز و رتبه بهترین کاردرمانی دست در شرق تهران فقط داشتن تجهیزات به روز و مدرن کافی نیست ، داشتن تجربه کافی کاردرمانگر ، دقت و مهارت نیز باید درکنار تجهیزات باشد‌.

کاردرمانی دست در شرق تهران شامل کدام مناطق می شود ؟

شرق تهران از محله ها و مناطق متعددی تشکیل شده است . نارمک ، تهرانپارس، مجیدیه ، رسالت ، نظام آباد ، هنگام ، فرجام ، نیروی دریایی ، کوهک ، پاسداران ، هروی ، تسلیحات ، تهران نو ، امام حسین ، سبلان ، گلبرگ ، سید خندان ،نیاوران ، نوبنیاد، فرمانیه شریعتی ، حکیمیه و میرداماد میتوانند به مرکز کاردرمانی دست در شرق تهران مراجعه کنند.

هزینه کاردرمانی دست در شرق چقدر است؟ آیا مراکز کاردرمانی دست در شرق تهران همه مخصوص بیماران ارتوپدی هستند؟ آیا بیماران مغز و اعصاب نظیر سکته مغزی، پارکینسون، ام اس ، ضایعه نخاعی ، تومورهای مغز و نخاع ، ضربه مغزی  نیز میتوانند به مرکز کاردرمانی دست در شرق تهران مراجعه کنند؟ برای دریافت پاسخ سوال خود با مرکز کاردرمانی مهراد تماس حاصل فرمایید.

کاردرمانی دست در شرق تهران

کاردرمانی دست ، زیر شاخه ای از خدمات کاردرمانی است که به مشکلات اندام فوقانی اعم از شانه ، آرنج، مچ و انگشتان می پردازد. این خدمات طیف وسیعی از اختلالات و ناهنجاریها را شامل می شود مثل شکستگیها، پارگی تاندون ، آسیب به رباط یا لیگامان های دست ، قطع عضو ها و آسیب های عصبی دست.

به جز اختلالات اسکلتی عضلانی ، اختلالات نورولوژیک (مغز و اعصاب ) نیز در مرکز کاردرمانی دست در شرق تهران خدمات مربوطه را دریافت میکنند و میتوانند به استقلال عملکرد دست فائق آیند؛ مانند خدمات کاردرمانی دست بیماران سکته مغزی، کاردرمانی دست برای بیماران پارکینسون، کاردرمانی دست بیماران ام اس ، کاردرمانی دست بیماران ضربه مغزی ، کاردرمانی دست بیماران تومور مغزی ، کاردرمانی دست بیماران تومور نخاعی  و حتی کاردرمانی دست در منزل .

کاردرمانی دست کلینیک مهراد

کاردرمانی دست در شرق تهران

کاردرمانی دست مبتنی بر کار یا حرفه

کاردرمانی دست در سالهای اخیر عمدتا توجه زیادی به مشکلات اسکلتی عضلانی و مشکلات بیومکانیکی بیمار در اندام فوقانی داشته است. اما اخیرا کاردرمانی دست به طور اختصاصی وجهی دیگر از درمان دست را مبتنی بر حرفه بیمار و عملکرد دست وی طراحی میکند که به آن کاردرمانی دست مبتنی بر کار یا حرفه بیمار گویند.

به طور کلی یعنی ارزیابی کار یا عملکردی از دست که بیمار میخواهد انجام دهد ولی به خاطر مشکل فعلی توان انجام آن را ندارد .

مزایای کاردرمانی دست مبتنی بر کار یا حرفه

شواهد و مطالعات نشان داده اند که بیماران خود را همیشه با توانمندی های شغلی و نقشهای کاری- حرفه ای خود ابراز می کنند . هر گونه آسیب دست که به نقش فرد در انجام وظایف ، عادات شغلی و زمانی که جهت انجام کار صرف می شود خللی وارد نماید حس ناتوانی و نارضایتی را در فرد ایجاد می نماید. ترکیب و یکپارچه سازی فعالیت های روزمره و عادتی با برنامه کاردرمانی دست بیمار، مزایایی دارد که عبارتند از ؛

  • حفظ و نگهداری توانمندی و عادات بیمار در کنار حس روانی خوب بودن حین انجام کارهای روزمره و کاردمانی دست.
  • افزایش انگیزه برای ادامه کاردرمانی دست و کاهش هزینه های درمانی زیرا بیمار ارتباط مستقیم با کاردرمانی و انجام کارهای خود احساس می کند.
  • شریک کردن فرد بیمار در درمان دست خود. شاید همه کارهایی که برای درمان دست نیاز به انجام آن ایت در کلینیک مقدور نباشد و از بیمار خواسته شود تا یک سری از کارها و فعالیت ها را خودش در منزل انجام دهد.
رویکرد مبتنی بر کار یا حرفه در کاردرمانی دست شبیه چه چیزی است؟

ارتباط بین بیمار و درمانگر نقش اساسی در این رویکرد دارد .درمانگر قبل از شروع درمان ابتدا ارزیابی جامعی از وضعیت دست بیمار انجام میدهد. این ارزیابی توانایی ها و ضعف های بیمار را برای درمانگر مشخص می نماید و برنامه درمانی بیمار را براساس ضعفها و توانمندیهای بیمار معین مینماید.

  • با ارزیابی اولیه یک پیش زمینه کاری برای بیمار و درمانگر فراهم می گردد که برای درمان بر دو روش تمرکز دارد. اول اینکه کاردرمانگر متوجه میشود چه چیزی برای بیمار مهم است و از چه چیزی لذت می برد و به چه کاری باید برگردد. این ارزیابی اولیه به بیمار و درمانگر کمک میکند تا با همکاری یکدیگر به توانمندی مورد نظر در بیمار برسند . دوم اینکه بیمار متوجه میشود که اساس کاردرمانی دست تمرکز بر خواسته و ضعف فعلی بیمار دارد و فقط یک مجه از ناتوانی بیمار را در نظر نمیگیرد.
  • در ابتدا با برنامه های درمانی اولیه کار بیمار شروع می شود مثل افزایش دامنه حرکتی مفاصل، رفع کوتاهی ها و تقویت عضلات ضعیف شده پس از آن فعالیت های مورد نظر با بیمار تمرین میشود مثل نحوه استفاده از جاقو در منزل ، قیچی کردن و ….
  • کاردرمانی دست در شرق تهران تمرکز بر فعالیت هایی دارد که دقیقا بیمار بعد از اتمام کاردرمانی دست قصد دارد آن کارها را به تنهایی و آسانی انجام دهد.
  • کارها و فعالیت هایی که به بیمار داده میشود صرفا کمک به پروسه درمان نمیکند بلکه کمک اصلی زمانی است که بیمار برای انجام آن کار میخواهد به تنهایی آن کار را انجام دهد.
  • راه کار های تطابقی از دیگر اقداماتی است که در کاردرمانی دست در شرق تهران انجام می شود ، مثلا مادری که دچار التهاب تاندون شده و میخواهد با همان دست برای بچه هایش کیک درست کند .
  • در زمان لزوم ساختن اسپیلنت های تسهیل کننده برای تسهیل انجام یک کار و فعالیت نیز برای بیمار انجام خواهد شد.
نتیجه گیری

به طور کلی کاردرمانی دست با روش مبتنی بر کار یا حرفه این اطمینان خاطر را به بیمار میدهد که علاوه بر بهبود دست فرد را آماده میکند تا بعد از بهبود انجام کارهای روزمره و کارهایی که حین انجام شغل می بایستی انجام شود به راحتی برای بیمار مقدور باشد. همچنین این روش رضایت فرد را حین و پس از کاردرمانی بسیار بالا میبرد و ادامه درمان را برای بیمار راحت تر می کند.

 

کلمات مرتبط :

کاردرمانی دست – کاردرمانی در شرق تهران – کاردرمانی در منزل – کاردرمانی در تهرانپارس

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ