کاردرمانی در نوروپاتی ها نقش موثری در کاهش درد ، حفظ و بهبود تحرک و ایجاد تغییرات لازم در شیوه زندگی دارد و از این جهات به بهبود کیفیت زندگی مبتلایان کمک زیادی می کند.

علائم نوروپاتی ها باعث اختلال در عملکرد کار و سایر فعالیت های معمول روزانه می شود و با کاردرمانی می توان به تخفیف آن ها کمک کرد.

اهداف توانبخشی متناسب با شرایط و نیازهای هر فرد است.

کاردرمانگران می توانند منابع ارزشمندی برای کمک به افراد در کاهش درد نوروپاتیک ، حفظ تحرک و ایجاد تغییرات لازم در شیوه زندگی باشند. متخصص کاردرمانی در منزل ممکن است با فردی کار کند که علائم آن باعث اختلال در عملکرد کار و سایر فعالیت های معمول روزانه می شود.

برنامه فیزیوتراپی و کاردرمانی در نوروپاتی ها

تمریناتی برای حفظ و بهبود قدرت و دامنه حرکتی. مردم به طور کلی با افزایش سطح مقاومت کار می کنند و برای افزایش انعطاف پذیری ، حرکات کششی انجام می دهند. ورزش گردش خون را افزایش می دهد ، که به نوبه خود جریان اکسیژن را افزایش می دهد. ورزش همچنین می تواند چشم انداز ذهنی را بهبود بخشد و به کنترل قند خون در افراد مبتلا به دیابت کمک کند.

تمرینات تعادلی ممکن است شامل راهنمایی در مورد وضعیت بدن ، کفش های حمایتی برای کسانی که حس پای خود را محدود می کنند و جلوگیری از زمین خوردن باشد.
چگونه آتل یا بریس می تواند به تسکین درد کمک کند. آتل ها می توانند برای تک نروپاتی فشاری مفید باشند – مواردی که در آن یک گروه عصبی یا عصبی فشرده می شوند. یک مثال رایج سندرم تونل کارپ است که در اثر فشار بر عصب میانی بازو ایجاد می شود.

مشکلات حرکتی با نوروپاتی رایج است و عدم ورزش می تواند منجر به افزایش وزن و مشکلات دیگری شود که شرایط را دشوارتر می کند. ورزش می تواند گردش خون را بهبود بخشد ، که با افزایش جریان اکسیژن بافت های عصبی را تقویت می کند.

تعدادی از مهارتهای محل کار و زندگی روزمره در کاردرمانی تمرکز دارند. یک عنصر آموزشی قوی در کاردرمانی وجود دارد. درمانگران به طور معمول به بیماران یاد می دهند که چگونه:

  • با مراقبت از زمین های ناهموار و دیگر خطرات از زمین خوردن جلوگیری کنید
  • برای جلوگیری از افت فشار خون ، عاداتی مانند ایستادن ناگهانی را تنظیم کنید
  • برای کاهش درد و افزایش تحرک ، تغییرات ارگونومیک را در محل کار ایجاد کنید
  • درمانگر علاوه بر ارائه اطلاعات ، احتمالاً برای بهبود مهارت های حسی-حرکتی مورد نیاز در محل کار یا هنگام انجام کارهای منزل با بیمار همکاری می کند.

 

کلمات مرتبط :

کاردرمانی در نوروپاتی ها – کاردرمانی در منزل – کاردرمانی در منزل تهران – هزینه کاردرمانی در منزل – تعرفه کاردرمانی در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ