کاردرمانی در منزل پارکینسون برای بهبود توانمندی های این بیماران از اهمیت زیادی برخوردار است و مشکلات جسمی و حرکتی ناشی از این بیماری نورولوژیک را به حداقل می رساند.

همه ما باید کارهایی را انجام دهیم که زندگی را معنادار می کند و ما را مستقل نگه می دارد، چه در کار، سرگرمی ها، زندگی اجتماعی و چه در مراقبت از خودمان. اما حفظ این فعالیت ها می تواند به ویژه برای افرادی که با بیماری پارکینسون (PD) زندگی می کنند چالش برانگیز باشد. یکی از بهترین منابع برای افرادی که در این موقعیت قرار دارند، کاردرمانی (OT) است که برای بهبود توانایی شما در انجام فعالیت هایی که برایتان ارزش قائل هستید و تبدیل شدن به فردی که می خواهید باشید طراحی شده است.

متخصص کاردرمانی در منزل پارکینسون با شناسایی استراتژی هایی به بیماران این امکان را می دهد به انجام فعالیت هایی که برایشان مهم و ضروری است بپردازند.

کاردرمانی در منزل برای هر فرد مبتلا به پارکینسون بر اساس علائم و پیشرفت بیماری و همچنین سبک زندگی فردی، علایق و اولویت‌ها اهداف متفاوتی خواهد داشت.

رویکرد کاردرمانی در منزل پارکینسون یافتن راه هایی برای تطبیق نقاط قوت شخصی با فعالیت ها و محیطی که به بیمار کمک می کند تا به اهداف خود برسد.

کاردرمانی می تواند به افراد مبتلا به بیماری پارکینسون کمک کند تا در زندگی روزمره فعال بمانند. یک کاردرمانگر با بهبود مهارت‌هایتان، نشان دادن راه‌های مختلف برای انجام وظایف یا معرفی تجهیزات مفید به شما کمک می‌کند تا فعالیت‌های روزمره را با سهولت و رضایت بیشتر انجام دهید. یک کاردرمانگر همچنین ممکن است برای ارتقای استقلال خود تغییراتی در خانه یا محل کار خود ایجاد کنید.

برای بیماری پارکینسون، کاردرمانی در منزل به طور کلی ارزیابی، درمان و توصیه هایی را در زمینه های زیر ارائه می دهد:

  • تقویت دست ها برای انجام امور روزمره
  • وسایل کمکی برای نوشتن
  • وسایل کمکی برای حرکت
  • راه هایی برای استفاده حداکثری از انرژی
  • تغییرات برای سازگاری با محل کار
  • توسعه مهارت ها در اوقات فراغت
  • وسایل کمکی برای لباس پوشیدن و نظافت شخصی

جلسات کاردرمانی در منزل پارکینسون برای هر فرد متفاوت است. اولین قرار شامل ارزیابی و توصیه هایی است. قرارهای زیر پیشرفت شما را بررسی می کند و برنامه شما را بازبینی یا گسترش می دهد.

چگونه کاردرمانی در منزل می تواند به افراد مبتلا به بیماری پارکینسون کمک کند؟

کاردرمانگران می توانند با افراد مبتلا به بیماری پارکینسون و خانواده های آنها برای ارائه مشاوره، حمایت و راهنمایی در طول دوران توانبخشی این بیماری همکاری می کنند. برای برخی از آنها ممکن است نیاز به مشاوره در مورد یک مورد خاص از تجهیزات داشته باشند، در حالی که برای سایر بیماران درگیر تغییرات اساسی و پشتیبانی هستند، زیرا نیازهای آنها با پیشرفت شرایط تغییر می کند.

کمک به مدیریت خستگی با شناسایی اولویت‌های انرژی در روز و برنامه‌ریزی برای حفظ سطح انرژی در طول روز یکی از فواید کاردرمانی در منزل این بیماران است.

 

کلمات مرتبط :

کاردرمانی پارکینسون – کاردرمانی در منزل تهران – کاردرمانی در منزل شرق تهران

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ