کاردرمانی در منزل و متخصص کاردرمانی یکی از مهمترین خدمات توانبخشی هستند که کمک بسیار زیادی به بیماران و اعضای خانواده بیمار جهت کسب حداکثر استقلال می نمایند .ساکنین غرب تهران می توانند از خدمات کاردرمانی در منزل غرب تهران کلینیک مهراد استفاده نمایند.

کاردرمانی در منزل نقش بسیار مهمی در کارایی بیمار ، توان ، قدرت ، استقامت و بهبود کیفیت زندگی بیمار و اعضای خانواده خواهد داشت .

به غیر از خدمات کاردرمانی در منزل ، می توان ارزیابی های اولیه کاردرمانی را در روزهای اولیه ای که بیمار در بیمارستان بستری شده است انجام داد.

سالهای قبل هیچ یک از خدمات کاردرمانی تحت پوشش هیچ بیمه درمانی نبودند، در حال حاضر بعضی شرکت های بیمه خصوصی خدمات کاردرمانی و حتی خدمات کاردرمانی در منزل را تحت پوشش بیمه برای بیماران قرار داده اند.

جهت کسب نتایج بهتر از خدمات کاردرمانی ، بعد از ویزیت اولیه بیمار توسط کاردرمانگر، تعداد جلسات درمانی ، نوع خدمات و همکاری با دیگر اعضا تیم درمانی مشخص و تدوین می گردد.

کاردرمانی در منزل غرب تهران

کاردرمانی در منزل غرب تهران

کاردرمانی در منزل

یکی از مهمترین خدمات کاردرمانی تداوم خدمات کاردرمانی در منزل است تا تمام نیاز های بیمار و حیطه هایی که بیمار نیاز به کمک بیشتر دارد کاملا مشخص شود.

در مورد بسیاری از بیماریهای مغز و اعصاب بعد از ترخیص از بیمارستان کاردرمانی ممکن است تنها راه حل انجام تمرینات در منزل باشد .مثلا کاردرمانی در منزل سکته مغزی رایج ترین دلیل ویزیت در منزل بیمار سکته مغزی است.

بنابراین ارزیابی دقیق توانمندی ها و نیاز های بیمار در منزل یا محیط کار توسط کاردرمانگر با تجربه پیش شرط اساسی برای دست یابی به حداکثر استقلال برای بیمار می باشد.

یکی از نگرانی های همیشگی خانواده بیمار ، مراقبت بعد از ترخیص شدن از بیمارستان است . کاردرمانگر می تواند تمام خدمات پیراپزشکی را تحت نظر پزشک مربوطه به بیمار آموزش دهد تا تمام آنچه که باید در منزل برای بیمار انجام شود به نحو احسن صورت پذیرد.

ساکنین غرب تهران نیز می توانند از خدمات کاردرمانی در منزل غرب تهران مرکز مهراد یا مشاوره تلفنی مرکز و یا ویوئو کال مرکز بهره مند گردند.

در مرکز کاردرمانی مهراد ابتدا توانایی ها ، نیاز ها و خواسته های بیمار ارزیابی شده سپس محیط زندگی بیمار ارزیابی شده و براساس یافته ها تمرینها برنامه ریزی و تدوین شده و  اصلاحات لازم در محل زندگی صورت می پذیرد.

مدیریت کردن  و کنار آمدن با بعضی از ناتوانی ها و بیماریهای مزمن ، یکی دیگر از خدمات کاردرمانی در منزل بوده که کاردرمانگر می بایست نکات لازم را برای بیمار تشریح نماید. بعضی از بیماری های مزمن که می تواند به همراه بیماری فعلی بیمار باشد عبارتند از ؛ دیابت ، آسم ،COPD، مشکلات قلبی و ناهنجاریهای رفتاری و نقص شناختی.

دیابت : نقش کاردرمانگر به جز تمرینهای جسمانی و شناختی برای بیماریهای نورولوژیک ، آموزش بهداشت پا ، نحوه کنترل و چک آپ قند خون ، تهیه غذای مناسب با توجه به شرایط جسمانی بیمار است. به جز موارد بالا که بیمار دیابتی دارد معمولا از نقص های حسی و حرکتی رنج می برند که در این خصوص کاردرمانگر راه کارهای جبرانی را به بیمار آموزش میدهد.

مشکلات قلبی: در مورد بیماران قلبی ، کاردرمانگر تکنیک های ذخیره انرژی را حین انجام تمرینات با درمانگر و بدون درمانگر را به بیمار و اعضای خانواده آموزش می دهد. تجویز رژیم غذایی مناسب و پر انژی ، تدوین فعالیت های مناسب با سطح توانایی بیمار از دیگر خدمات کاردرمانی در منزل برای بیماران با مشکل زمینه ای قلبی است.

COPD : بیماری انسدادی مزمن ریوی که در اثر مصرف دخانیات به مدت طولانی ایجاد می شود ، بیشترین مشکل را در میزان اشباع اکسیژن خون دارند. بنابراین تکنیک های تقویت عضلات تنفسی ، آموزش ذخیره انرژی ، بالا بردن حجم ذخیره دمی و بازدمی مهمترین تکنیک های تمرینی آموزش توسط کاردرمانی در منزل می باشد .

ناهنجاریهای رفتاری و نقص شناختی : آموزش رفتار درمانی و کنترل داروهای روانپزشکی و ایجاد ارتباط مناسب بین روانپزشک و بیمار از مهمترین خدمات کاردرمانی در منزل برای بیماران با مشکل ناهنجاری رفتاری است.

در مورد نقایص شناختی ، بهبود توجه ، تقویت انواع حافظه و تمرکز از اثربخش ترین تمرینات کاردرمانی در منزل برای بیماران با نقص شناختی می باشد .

برای کسب مشاوره بیشتر با متخصصین کلینیک مهراد در تماس باشید.

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ