کاردرمانی در منزل بعد از سکته مغزی با هدف کمک به بازیابی توانایی های از دست رفته بیماران مبتلا به سکته مغزی توسط متخصص کاردرمانی در منزل ارائه می شود.

کاردرمانگران به افراد کمک می کنند تا استقلال خود را با تاکید بر فعالیت های مفید یا کاربردی به حداکثر برسانند. افزایش دامنه حرکتی و عضله سازی مهم است، اما OTs سعی می کنند آنچه را که بیمار معنی دار می داند و فعالیت هایی که باید انجام دهند را تقویت کند.

سکته مغزی یکی از علل اصلی ناتوانی بزرگسالان است و نیازمند توانبخشی معمولا طولانی مدت با کاردرمانی و گفتاردرمانی است.

یکی از راه هایی که کاردرمانی در منزل بعد از سکته مغزی می تواند به بهبودی فرد کمک کند، بهبود توانایی آنها در انجام کارهای روزمره است.

از آنجایی که عوارض سکته مغزی در هر فرد متفاوت است، ماهیت درمان نیز به این بستگی دارد که سکته مغزی چگونه بر زندگی آنها تأثیر گذاشته است، چه چیزی در نقش زندگی خود معنادار می یابد و چه چیزی را می خواهد بهبود بخشد.

به گفته متخصصان بیمارانی که کاردرمانی دریافت می کنند کمتر احتمال دارد دچار عوارض ماندگار شوند و به احتمال زیاد در توانایی خود در انجام فعالیت های شخصی زندگی روزمره به استقلال بیشتری می رسند.

سکته مغزی می تواند بر توانایی فرد در حرکت دادن دست ها و بازوها تأثیر بگذارد. بررسی های انجام شده نشان دادند که امیدوارکننده‌ترین مداخله‌ای که توانایی بیمار را در مدیریت فعالیت‌های زندگی روزمره برای عملکرد بازو بهبود بخشید، حرکت درمانی ناشی از محدودیت است. حرکت درمانی ناشی از محدودیت زمانی است که درمانگر حرکت بازوی غیر مبتلا را محدود یا محدود می کند و از بیمار می خواهد از بازوی آسیب دیده برای انجام کارهای تکراری یا عملکردی استفاده کند.

کاردرمانی در منزل بعد از سکته مغزی

از آن جایی که عوارض جسمی و حرکتی مهم ترین عارضه ای است که مبتلایان به سکته مغزی را درگیر خود می کند و این عزیزان برای خروج از منزل و مراجعه به کلینیک های کاردرمانی برای دریافت خدمات توانبخشی دچار محدودیت های زیادی هستند، خدمات کاردرمانی در منزل برای این افراد بسیار مناسب است.

سکته مغزی می‌تواند بر نحوه تفکر شخص نیز تأثیر بگذارد. این بدان معناست که سکته مغزی می تواند بر نحوه یادگیری چیزهای جدید، تمرکز یا حتی تصمیم گیری فرد تأثیر بگذارد. این اختلال می تواند بر توانایی فرد برای انجام فعالیت های روزمره تأثیر بگذارد. کاردرمانگران ممکن است از راهبردهایی برای کمک به فرد برای یادگیری مجدد یک کار (بهبودی) استفاده کنند، یا با استفاده از دستگاه‌هایی جبران کنند تا به افراد کمک کنند کاری را به خاطر بسپارند. این می تواند شامل استفاده از ساعت زنگ دار یا ظرف دارو باشد. 

کاردرمانگران به طور منحصر به فردی برای کمک به بهبودی افراد از سکته مغزی برنامه توانبخشی را تنظیم می کنند. کاردرمانی بر اساس چالش‌هایی که به‌عنوان یک فرد با آن‌ها مواجه است و همچنین نقش‌ها و فعالیت‌ هایی که برایشان معنادار می‌شوند، برای هر فرد متفاوت است.

 

کلمات مرتبط :

کاردرمانی در منزل بعد از سکته مغزی – کاردرمانی در منزل تهران – کاردرمانی سکته مغزی در منزل

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ