کاردرمانی در منزل برای سکته مغزی برای کمک به بهبودی سریع تر ، بازیابی توانایی های جسمی و حرکتی و تخفیف عوارض پس از سکته مغزی از اهمیت زیادی برخوردار است.

سکته مغزی می تواند ناشی از انسداد یا خونریزی در مغز باشد که منجر به کاهش خون رسانی به یک منطقه خاص می شود. بدون یک منبع تازه از خون اکسیژن، بافت مغز آسیب دیده یا می میرد. اثرات فیزیولوژیکی و شناختی سکته مغزی بسته به محل داخل مغز متفاوت است. برای برخی، اثرات جزئی و بهبودی تقریباً کامل خواهد بود، در حالی که برای برخی دیگر این اثرات می‌تواند زندگی را تغییر دهد و به این معنی است که احتمالاً همیشه به کمک دیگران نیاز دارند.

مداخلات کاردرمانی در منزل برای سکته مغزی می‌تواند به افراد کمک کند حتی پس از سکته‌های بزرگ استقلال خود را بازیابند.

پس از سکته مغزی، کاردرمانی در منزل بر کمک به افراد برای دستیابی به سلامتی، رفاه و مشارکت در زندگی از طریق درگیر شدن در فعالیت ها متمرکز است.

عوارض سکته مغزی

سکته مغزی بسته به محل قرارگیری در مغز و شدت هر فرد، تأثیر متفاوتی دارد. عوارض رایج پس از سکته مغزی عبارتند از:

  • خستگی – افزایش سطح خستگی در مقایسه با سطوح انرژی قبل از سکته مغزی و خستگی پس از دوره‌های کوتاه فعالیت
  • کاهش تحرک و تعادل – افزایش یا کاهش تون در اندام های فوقانی و تحتانی (بازوها و پاها) که باعث می شود آنها در موقعیت های ثابت قرار بگیرند.
  • مشکل در حافظه – مشکل در رانندگی یا پیاده روی در مسیرهای آشنای قبلی، کاهش تمرکز یا به خاطر سپردن کاری که انجام می دادید در صورت قطع شدن یا یادآوری جزئیات مکالمه اخیر
  • ضعف در یک طرف بدن – عدم توجه به چیزهایی در یک طرف خود، مانند دست یا پا، افتادن از تخت. یا شاید فقط خوردن نصف بشقاب غذا یا تراشیدن نیمی از صورت

کاردرمانی در منزل برای سکته مغزی

کاردرمانگران اغلب پس از سکته مغزی با مراجعان و خانواده هایشان کار می کنند تا به آنها در مسیر توانبخشی پس از سکته مغزی کمک کنند.

نقش یک کاردرمانگر عصبی بسته به نیاز مراجع می تواند متفاوت باشد و می تواند درمان فیزیکی و شناختی را پوشش دهد. در زیر برخی از راه هایی که یک متخصص در بهترین مرکز کاردرمانی در منزل می تواند به دنبال این عارضه مغزی کمک کند آورده شده است:

تغییرات محیطی
گاهی اوقات به دنبال سکته مغزی سطح توانایی فیزیکی مراجع کاهش می یابد. این می تواند به این معنی باشد که محیط خانه آنها می تواند موانع قابل توجهی برای استقلال و کیفیت زندگی آنها ایجاد کند، متخصصان کاردرمانی در منزل با ارائه راهکارهایی می توانند به مشکلات ایجاد شده برای بیماران پس از سکته مغزی کمک کنند.

متخصصان ما در بهترین مرکز کاردرمانی در منزل خدمات تخصصی توانبخشی سکته مغزی را با بالاترین کیفیت ارائه می دهند.

تجهیزات
تجهیزات تخصصی که با دقت انتخاب شده اند می توانند کمک قابل توجهی به بیماران و مراقبان آنها پس از سکته مغزی ارائه کنند. چه ویلچر، تخت یا بالابر، تجهیزات مناسب می تواند خطر را کاهش دهد و استقلال بیمار را به حداکثر برساند.

توانبخشی
متخصصان کاردرمانی در منزل برای تعیین و دستیابی به اهداف توانبخشی با بیماران کار می کنند. برای برخی، این ممکن است برای شستن و لباس پوشیدن خود به طور مستقل و برای برخی دیگر، بازگشت به خرید و تهیه غذا یا حتی فعالیت های شغلی باشد.

 

کلمات مرتبط :

کاردرمانی پس از سکته مغزی – درمان سکته مغزی با کاردرمانی – بهترین مرکز کاردرمانی در منزل در تهران – کاردرمانی بیمار سکته مغزی در منزل

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ