کاردرمانی در منزل بیماران سکته مغزی

انجام تمرینات کاردرمانی در منزل

 

انجام برنامه های ورزشی بر اساس اصول کاردرمانی برای بیماران سکته مغزی در منزل تاثیر بسزایی بر روی تحرک و تعادل بیماران دارد.

سکته مغزی باعث میشود که بیمار در حرکت کردن دچار مشکل شود و بیمار نتواند حرکت های اولیه جهت انجام کارهای شخصی را در منزل انجام دهد بنابراین کاردرمانی جهت بهبود علایم حرکتی بیماران و انجام تمرینات در منزل بسیار کمک کننده است .

به جز مشکلات حرکتی بیماران سکته مغزی از اختلالات دیگری نظیر اختلال پردازش حسی هم رنج میبرند مانند گزگز کردن در سمت آسیب دیده بدن پس از سکته مغزی ، اختلال در گفتار و یا درک کلمات پس از سکته مغزی از دیگر مشکلات بیماران پس از سکته می باشد و شروع درمان توسط کاردرمانی بلافاصله پس از سکته مغزی در منزل بر سرعت بهبود  بیماران بسیار موثر است.

یکی از مشکلات زجر آور پس از سکته مغزی زخم بستر بیماران می باشد که شروع تمرینات کاردرمانی در منزل پس از سکته مغزی و بهبود حرکات اولیه نقش بسیار کلیدی در بهبود زخم بستر که ناشی از عدم توانایی حرکتی بیمار است دارد.

در اینجا ممکن است این سوال در ذهن شما شکل بگیرد که دلایل سکته مغزی چیست ؟

فشار خون بالا ، قند خون بالا ، مشکلات قلبی نظیر آترواسکلروز ، استرس، تنگی عروق کاروتید و …. از مهمترین علل سکته مغزی هستند.

فشار خون بالا در صورت عدم کنترل می تواند موجب سکته مغزی شود برای ایجاد تغییرات مثبت در زندگی خود مصرف نمک را کم کنید و هر روز حداقل ۳۰ دقیقه ورزش کنید .

قند خون بالا نیز در صورت عدم کنترل می تواند باعث سکته مغزی شود که بهترین راه کار کنترل قند خون به همراه پرهیز غذایی مناسب انجام ورزشهای هوازی در روز می باشد.

دسته دیگری از بیماران که دچار سکته مغزی می شوند کسانی هستند که مشکل قلبی خود را پیگیری نمیکنند.

 

کلمات مرتبط :

کاردرمانی سکته مغزی – کاردرمانی سکته مغزی در تهران – کاردرمانی در شرق تهران – کاردرمانی در تهرانپارس – کاردرمانی در مجیدیه

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ