کاردرمانی در منزل برای ام اس برای به حداکثر رساندن سطح استقلال مبتلایان به ام اس در فعالیت های روزمره خود توسط متخصصان ما در بهترین کاردرمانی در منزل تهران ارائه می شود.

مولتیپل اسکلروزیس یا ام اس وضعیتی است که در آن غلاف محافظ اطراف اعصاب که به محافظت از پیام‌های حرکتی مهم کمک می‌کند به دلیل حمله سیستم ایمنی تخریب میشود که در این شرایط در انتقال پیام ها مغز به اندان ها و بالعکس مشکلاتی رخ می دهد که این شرایط منجر به بروز اختلالات حرکتی و دیگر عوارض می شود.

علائم ام اس اغلب بصورت دوره ای خود را نشان می دهند بطوری که معمولا در دوره ای کوتاه علائم شعله ور شده و فرد مشکلات زیادی را تجربه می کند ، سپس در دوره ای بلند تر علائم تخفیف پیدا می کنند و شرایط بیمار بهبود پیدا می کند.

عوارض ام اس

  • کاهش تحرک که سبب نیاز به استفاده از ویلچر یا وسایل کمکی راه رفتن
  • مشکلات جابجایی در اطراف خانه، به عنوان مثال در داخل و خارج از صندلی یا روی تخت و خارج از آن
  • مشکل در بالا و پایین رفتن از پله ها
  • کاهش تحمل ایستادن برای تهیه غذا و نوشیدنی
  • افزایش خستگی که می تواند بر نقش های کاری و رابطه ای تأثیر بگذارد
  • تغییر احساسات مانند بینایی و لمس
  • اختلالات خلقی بدلیل ضعف و مشکلات جسمانی ایجاد شده در نتیجه ام اس

کاردرمانی در منزل برای ام اس

کاردرمانی راهکار موثری برای حمایت از بیماران مبتلا به ام اس (MS) است که توسط متخصصان کاردرمانی ما ارائه می شود. نقش یک کاردرمانگر (OT) این است که با مراجعان برای به حداکثر رساندن سطح استقلال آنها در فعالیت های روزانه خود کار کند. ما از طریق ارزیابی زندگی روزمره بیمار به این هدف دست می‌یابیم تا اهداف، روال‌ها و فعالیت‌هایی را که آنها می‌خواهند حفظ کنند و تقویت کنند را شناسایی و روی آن ها کار کنیم.

هدف کاردرمانی این است که دیدگاهی جامع از فردی که با او کار می کنند داشته باشد. آنها به عملکرد فیزیکی، عاطفی، شناختی و روانی فرد نگاه می کنند و سعی می کنند با مشکلاتی که افراد در ارتباط با فرد و خانواده اش دارند، مقابله کنند. نمونه‌هایی از اهدافی که کاردرمانگر به آن می‌پردازد، کمک به اولویت‌بندی وظایفی است که باید در خانه انجام شود، راه‌های جایگزینی برای انجام آن‌ها پیدا می‌کند و با فرد مبتلا به ام‌اس تلاش می‌کند. آنها همچنین ممکن است به بهبود تمرکز یا حافظه برای کار و مطالعه موثرتر نگاه کنند. کاردرمانگر همچنین می‌تواند به مدیریت خستگی، از جمله خستگی ذهنی، و یادگیری روش‌های جدید برای صرفه‌جویی در انرژی با استفاده از مکانیک‌های مؤثر بدن و تغییر شیوه زندگی کمک کند.

متخصص کاردرمانی در منزل برای ام اس روی آنچه برای افرادی که با آنها کار می کنند مهم و ارزشمند است کار می کنند. آنها بر نقاط قوت و همچنین محدودیت ها تمرکز می کنند و با فرد مبتلا به ام اس و خانواده اش همکاری می کنند.

 

کلمات مرتبط :

بهترین مرکز کاردرمانی در منزل – کاردرمانی در منزل ام اس – کاردرمانی ام اس در منزل – هزینه کاردرمانی در منزل – توانبخشی ام اس – درمان ام اس با کاردرمانی

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ