کاردرمانی در منزل ام اس راهکاری موثر در بهبودی علائم و عوارض ایجاد شده برای مبتلایان به این بیماری خودایمنی شایع است.

این بیماری به دلیل بروز نوعی اختلال خودایمنی رخ می دهد و در طی آن سیستم ایمنی بدن به اشتباه به غلاف میاین سلول های عصبی در مغز و نخاع حمله کرده و آن ها را از بین می برد و از آن جا که غلاف میلین نقش مهمی در سرعت هدایت پیام های عصبی دارد آسیب آن منجر به بروز اختلالات حسی و عصبی در فرد مبتلا می شود.

شیوع ام اس در افراد جوان بخصوص خانم ها بیش از سایر افراد است و عوارض جسمی و حرکتی ناشی از آن می تواند منجر به بروز اختلال در عملکرد فرد شود.

ضعف عضلانی ، فلج شدن، گرفتگی های عضلانی ، خستگی مزمن و بیش از حد بدون انجام فعالیت سنگین ، کاهش سطح انرزی ، اختلالات روحی و مشکلاتی همچون اختلال بلع از مهم ترین و شایع ترین علائم و عوارض ام اس هستند.

کاردرمانی در منزل ام اس کمک موثری به تخفیف عوارض جسمی و حرکتی ناشی از ام اس کرده و شرایط جسمانی مبتلایان به این بیماری خودایمنی را به حداقل می رساند.

کاردرمانی در مدیریت علائم بیماری ام اس نقش اساسی داشته و به متبتلایان کمک می کند مشکلات کمتری داشته و بتوانند به فعالیت و زندگی خود بطور طبیعی بپردازند.

کاردرمانی در منزل ام اس به بیمار کمک می کند تا بدون نیاز به خروج از منزل خدمات توانبخشی را درایفت کرده و مهارت های خود را برای داشتن زندگی بهتر با وجود بیماری تقویت کند.

اختلالات تعادلی و مشکلات حرکتی از جمله شایع ترین عوارض ام اس هستند که با دریافت خدمات توانبخشی از جمله کاردرمانی می توان به بهبود آن ها کمک کرد.

کاردرمانی در منزل ام اس

کاردرمانی در بیماران ام اس امری ضروری است و به مبتلایان به این عارضه کمک می کند که خود را با شرایط ایجاد شده تطبیق داده و بتوانند بطور طبیعی زندگی کنند.

کاردرمانگر با ارائه راهکارهای به بیمار کمک می کند تا با مدیریت انرزی از بروز خستگی بیش از حد در انجام فعالیت ها جلوگیری کند.

کاردرمانی در منزل به بیمار کمک می کند تا بدون نیاز به خروج از منزل و مراجعه به کلینیک کاردرمانی از خدمات توانبخشی بهره لازم را ببرد.

کاردرمانگر همچنین با ارائه توصیه هایی به تطابق هرچه بیشتر فرد با محیط کار و زندگی کمک می کند.

 

کلمات مرتبط :

کاردرمانی در منزل – کاردرمانی ام اس – کاردرمانی در منزل شرق تهران – کاردرمانی در تهرانپارس

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ