کاردرمانی برای سکته مغزی امری ضروری است که به کاهش مشکلات جسمی و حرکتی ایجاد شده در بیمار مبتلا به این عارضه مغزی کمک زیادی می کند.

سکته مغزی نوعی آسیب حاد و ناگهانی مغز است که در اثر اختلال و توقف خونرسانی به قسمت هایی از مغز رخ داده و منجر به آسیب و یا مرگ سلول های مغزی می شود.

سکته مغزی سبب بروز اختلال در عملکرد نورون های محرکه فوقانی شده که این وضعیت سبب بروز اختلال حرکتی در یک طرف بدن می شود.

کاردرمانی برای سکته مغزی در کنار سایر روش های توانبخشی از جمله فیزیوتراپی و گفتاردرمانی نقش موثری در افزایش توانمندی ها پس از این عارضه مغزی دارد و به تخفیف عوارض ایجاد شده برای بیمار کمک زیادی می کند.

کاردرمانی در منزل سکته مغزی خدمتی بسیار ارزشمند است که به مبتلایان به سکته مغزی کمک می کند تا خدمات توانبخشی و کاردرمانی را در محیط منزل و در کنار سایر اعضای خانواده و بدون تحمل مشکلات ناشی از جابجایی و استرس قرار گیری در محیط های درمانی دریافت کند.

سکته مغزی از یکی از شایع ترین دلایل بروز معلولیت و ناتوانی در سراسر جهان است که ریسک بروز آن با افزایش سن بالاتر می رود ، البته عواملی همچون چاقی ، فشارخون بالا ، استرس و سیگار کشیدن نیز ریسک بروز آن را افزایش می دهند.

مشکلات و اختلالات حرکتی موقتی و دائمی از مهم ترین و شایع ترین عوارض سکته مغزی هستند که فرد را نیازمند خدمات توانبخشی از جمله کاردرمانی سکته مغزی می کنند.

اختلال در حفظ تعادل و ناتوانی رد راه رفتن و حتی انجام فعالیت های روزمره مشکلات زیادی را برای فرد ایجاد می کنند که با خدمات توانبخشی کاردرمانی سکته مغزی در منزل می توان به بهبود آن ها کمک کرد.

فواید کاردرمانی برای سکته مغزی

  • بهبود وضعیت تعادل بیمار
  • کاهش مشکلات حرکتی
  • کاهش احتمال زمین خوردن
  • افزایش توانایی ها در انجام امور شخصی
  • افزایش استقلال و کاهش وابستگی به اطرافیان

هزینه کاردرمانی سکته مغزی

هزینه کاردرمانی برای سکته مغزی با توجه به تعداد جلسات درمانی متغیر است.

از آن جایی که بیماران مبتلا به سکته مغزی معمولا برای جابجایی و مراجعه به کلینیک کاردرمانی دچار مشکل هستند متخصصان ما در کلینیک کاردرمانی مهراد آماده هستند تا خدمات کاردرمانی در منزل را برای رفاه حال این عزیزان ارائه دهند.

کاردرمانگر به تغییر و اصلاح فعالیت‌ های جسمانی بیمار و محیط اطراف او می‌پردازد تا فردی که دچار سکته مغزی شده است بتوانند در منزل‌ و جامعه به انجام فعالیت‌های روزمره خود بپردازد.

 

کلمات مرتبط :

کاردرمانی سکته مغزی – کاردرمانی در منزل – توانبخشی سکته مغزی – هزینه کاردرمانی در منزل

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ