کاردرمانی برای بهبود تعادل در منزل پس از مشکلات تعادلی که ناشی از اختلالات حرکتی، حسی و شناختی است و یکی از شایع ترین عوارض پس از سکته مغزی است، بسیار مناسب است.

اختلال در کنترل وضعیتی به مشکلاتی در بازیابی تحرک و استقلال عملکردی در بیماران مبتلا به سکته کمک می کند. هدف بیشتر درمان‌های توانبخشی بازگرداندن تعادل در نشستن، ایستادن، رسیدن و برخاستن از حالت ایستاده است.

برای نشستن و راه رفتن ایمن باید تعادل خوبی داشته باشید. تمرین تعادل بر تمرین و بهبود توانایی بدن برای انجام حرکات هماهنگ (بازوها و پاها) در حالی که وضعیت متعادلی را حفظ می کند، یعنی بدون افتادن، سکندری، یا احساس لرزش، تمرکز دارد. این معمولاً از طریق تمرین کارهایی مانند دست بردن به اجسام در حالی که بدن را صاف نگه داشته اید به دست می آید. آموزش نشستن و ایستادن باید در اسرع وقت پس از سکته شروع شود، زیرا اینها وظایف اساسی و ضروری در زندگی روزمره هستند.

کاردرمانی برای بهبود تعادل در منزل

برای نشستن و راه رفتن ایمن باید تعادل خوبی داشته باشید. تمرین تعادل بر تمرین و بهبود توانایی بدن برای انجام حرکات هماهنگ (بازوها و پاها) در حالی که وضعیت متعادلی را حفظ می کند، یعنی بدون افتادن یا احساس لرزش، تمرکز دارد. این معمولاً از طریق تمرین کارهایی مانند دست بردن به سمت اجسام در حالی که بدن را صاف نگه داشته اید به دست می آید. آموزش نشستن و ایستادن باید در اسرع وقت پس از سکته شروع شود، زیرا اینها وظایف اساسی و ضروری در زندگی روزمره هستند.

تعادل یک نیاز اساسی برای حرکت فعال، مستقل و ایمن بدن ما در زندگی روزمره است. قبل از سکته مغزی، احتمالاً هنگام نشستن و ایستادن به طور خودکار بدن خود را متعادل می کردید، بدون اینکه به آن فکر کنید. پس از سکته مغزی، ممکن است مشکلات تعادلی داشته باشید که نیاز به تمرکز زیادی برای انجام کارهای ساده داشته باشید، مانند پوشیدن جوراب یا ایستادن پشت سینک برای مسواک زدن. حتی افرادی که فقط مشکلات کوچک تعادل را تجربه می کنند، ممکن است هنگام راه رفتن در خارج از منزل در زمین ناهموار یا هنگام عبور از خیابان دچار مشکل شوند.

انواع تمرینات تعادلی در کاردرمانی برای بهبود تعادل در منزل

تمرین تعادل عملکردی: اخیراً تمرینات تعادلی بیشتر بر تمرینات عملکردی و مختص کار متمرکز شده است. در تمرینات عملکردی، فردی که سکته کرده است، کارهای معمولی را انجام می دهد که افراد در زندگی روزمره خود انجام می دهند، مانند دست دراز کردن به داخل کمد برای برداشتن چیزی، یا تلاش برای حمل یک کیسه مواد غذایی.

حمایت از وزن بدن: پس از سکته مغزی، برخی از افراد بسیار ضعیف هستند و در نشستن، ایستادن یا راه رفتن مشکل دارند. در این صورت، وزن بدن شما ممکن است هنگام ایستادن یا راه رفتن تحمل نشود و احتمال افتادن را افزایش می دهد.

آموزش حس عمقی: تمرین تعادل همچنین می تواند شامل چیزی به نام آموزش حس عمقی باشد که می تواند به شما کمک کند از جایی که دست ها و پاهای خود در فضا هستند آگاه شوید. به عنوان مثال، پس از سکته مغزی، برخی از افراد هنگام بسته شدن چشمانشان در تشخیص دستشان مشکل دارند. حس عمقی برای دستیابی به تعادل مناسب مهم است و خبر خوب این است که همانطور که روی بهبود تعادل کار می کنیم، حس عمقی را نیز آموزش می دهیم.

 

کلمات مرتبط :

کاردرمانی برای بهبود تعادل در منزل – کاردرمانی در منزل برای بهبود تعادل – کاردرمانی سکته مغزی در منزل – کاردرمانی در منزل سالمندان

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ