کاردرمانی برای ام اس در منزل توسط متخصصان ما در بهترین مرکز کاردرمانی در منزل و با هدف توانخبشی مبتلایان به ام اس و تخفیف عوارض ایجاد شده ارائه می شود.

ام اس یا مولتیپل اسکلروزیس (MS) یک بیماری مزمن، مادام العمر و اغلب پیشرونده سیستم عصبی مرکزی است که می تواند فرد را به طور قابل توجهی در توانایی راه رفتن، دیدن، فکر کردن و شاید مراقبت از خود تحت تاثیر قرار دهد.

کاردرمانگران اعضای جدایی‌ ناپذیر تیم مراقبت‌ های بهداشتی ام‌اس هستند که با بیماران و خانواده‌هایشان برای توسعه و اجرای راه‌حل‌های عملی برای چالش‌های زندگی روزمره با ام‌اس کار می‌کنند.

کاردرمانی (OT) نوعی درمان است که به افراد کمک می‌کند تا مهارت‌های مورد نیاز برای انجام فعالیت‌های روزمره را دوباره بیاموزند. OT برای کمک به افرادی که پس از یک بیماری یا آسیب بهبود می یابند، یا کسانی که با بیماری مزمنی مانند ام اس (MS) زندگی می کنند، استفاده می شود.

کاردرمانگران به شما کمک می کنند تا قدرت، هماهنگی و انعطاف پذیری خود را بازیابی کنید. آنها همچنین راه های جدیدی را برای انجام کارهای روزمره به بیماران ام اس ارائه می دهند.

هنگامی که مبتلا به ام اس هستید، ممکن است گاهی برای کارهایی که اکثر ما آنها را بدیهی می دانیم به کمک نیاز داشته باشید. این کارها ممکن است شامل دوش گرفتن یا مسواک زدن باشد. اینجاست که کاردرمانی وارد می‌شود. هدف OT این است که به شما کمک کند مهارت‌هایی را که برای زندگی مستقل و بهره‌وری نیاز دارید، هم در خانه و هم در محل کار حفظ کنید.

کاردرمانگران ما در بهترین مرکز کاردرمانی در منزل حل کننده مشکلات هستند و می توانند راهبردهای عملی، فناوری کمکی و اصلاحات خانگی را برای رفع علائم خود پیشنهاد دهند تا بتوانید بر هر چالشی غلبه کنید و زندگی معناداری داشته باشید.

مزایای کاردرمانی برای ام اس

کاردرمانی می تواند برای افراد مبتلا به ام اس و سایر بیماری های عصبی از بسیاری جهات مفید باشد. می تواند به مبتلایان کمک کند:

 • راحت تر و ایمن تر در خانه و جامعه خود حضور پیدا کنند.
 • مدیریت خستگی
 • غلبه بر چالش ها  با تفکر و حافظه
 • انتقال به داخل و خارج از تخت، صندلی، دوش یا حمام با کمترین مشکل و ناراحتی
 • افزایش استقلال در فعالیت های روزمره
 • مشارکت فعالانه در خانواده، کار و زندگی اجتماعی

متخصصین کاردرمانی می توانند از طرق مختلفی به بیماران مبتلا به ام اس کمک کنند:

 • آموزش روش های صرفه جویی در انرژی – خستگی در ام اس رایج است. یادگیری نحوه سرعت دادن به خود و صرفه جویی در انرژی در طول روز می تواند کمک کننده باشد.
 • تهیه تجهیزات تطبیقی – ابزارهای تطبیقی ​​می توانند به شما کمک کنند مستقل بمانید و در فعالیت هایی که از آن لذت می برید شرکت کنید.
  آموزش و ارائه پشتیبانی – کاردرمانگران به خانواده و مراقبان شما می آموزند که چگونه به بهترین شکل به شما کمک کنند. آنها همچنین می توانند اطلاعاتی در مورد منابع جامعه به شما بدهند که ممکن است بتواند به شما کمک کند.
 • به شما کمک می کند در خانه متحرک و ایمن بمانید – برای اینکه مستقل بمانید، باید خانه خود را ایمن و قابل دسترس کنید. کاردرمانگران می توانند راه هایی را به شما آموزش دهند تا در خانه خود به راحتی حرکت کنید. اگر برای ورود و خروج از خانه به کمک نیاز دارید، درمانگر شما ممکن است رمپ، پله های کم ارتفاع، نرده، یا بالابر مکانیکی را پیشنهاد کند.
 • ارائه نکاتی در مورد انجام کارهای روزانه – درمانگران می توانند به شما کمک کنند تا راه هایی را برای انجام کارهایی که برای شما سخت است بیابید. آنها ممکن است ایده هایی برای محصولاتی داشته باشند که به آسان تر کردن کارها کمک کند. و آنها به شما می آموزند که چگونه کارها را به گونه ای انجام دهید که انرژی کمتری مصرف شود و در برابر هر گونه چالشی که ممکن است داشته باشید، کار کنید.
 • OT می تواند برای افراد مبتلا به ام اس بسیار خوب باشد. می تواند به بهبود کیفیت زندگی و استقلال شما کمک کند. می تواند علائم و ناتوانی شما را کاهش دهد. همچنین، OT می تواند به شما در حفظ سرگرمی ها و یادگیری مهارت های جدید کمک کند. همراه با پزشکتان، کاردرمانگر شما می‌تواند برنامه‌ای ایجاد کند که کیفیت زندگی شما را با بهبود می‌بخشد.

 

کلمات مرتبط :

کاردرمانی برای ام اس – کاردرمانی در منزل ام اس – بهترین مرکز کاردرمانی ام اس

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ