کاردرمانی ام اس در منزل برای کمک به توانمندی ها و تقویت آن ها ، کاهش و از بین بردن ناتوانی ها و بهبود عملکرد جسمی از اهمیت بالایی برخوردار است.

ام اس یا مولتیپل اسکلروزیس یک بیماری خودایمنی مزمن است که به پوشش محافظتی اعصاب فرد حمله کرده و سبب آسیب و تجزیه این پوشش که غلاف میلین نام دارد شده و از آن جایی که غبلف میلین نقش مهمی در سرعا هدایت پیام های عصبی دارد این وضعیت می تواند منجر به بروز احتلال در انتقال پیام های عصبی و بروز مشکلات حسی و حرکتی در فرد مبتلا شود.

کاردرمانی ام اس در منزل به بیمار مبتلا کمک می کند تا بدون مراجعه به کلینیک کاردرمانی خدمات توانبخشی و کاردرمانی را در منزل خود دریافت کند.

ام اس انواع مختلفی از علائم به همراه دارد. علائمی که ممکن است تجربه کنید بستگی به میزان آسیب دیدگی اعصاب و اعصاب مورد هدف بیماری دارد. نوع ام اس تعیین می کند که علائم بیمار به چه سرعت پیشرفت می کند.

کاردرمانی یکی از راههای اصلی در مبتلایان به ام اس در داشتن زندگی قوی تر ، سالم تر و رضایت بخش تر است.

کاردرمانی ام اس در منزل به بیمار کمک می کند تا به حداکثر استقلال در انجام فعالیت های شخصی رسیده و کمترین وابستگی را به اطرافیان داشته باشد.

کاردرمانی یکی از رشته های توانبخشی است که هدف آن کمک به افراد با نیازهای تخصصی زندگی مستقل و مثمر ثمر است.

یکی از اهداف اصلی کاردرمانی کمک به شما در داشتن زندگی مستقل تر است. هنگامی که به بیماری ام اس مبتلا هستید ، حتی فعالیت های معمول نیز می توانند چالش برانگیز باشند. یک کاردرمانگر می تواند ابزارهایی را برای انجام کارهای روزمره با کارآیی بیشتر در اختیار شما قرار دهد.

بیماران مبتلا به ام اس معمولا از خستگی بیش از حد رنج می برند که کاردرمانی با ارائه راهکارهایی سعی می کند به حفظ انرژی در مبتلایان به ام اس و کاهش خستگی در آن ها کمک کند.

بسیاری از افراد مبتلا به ام اس قدرت یا هماهنگی در دست خود را از دست می دهند. این می تواند ساده ترین کارها مانند دکمه زدن پیراهن را نیز بسیار دشوار کند. یک متخصص کاردرمانی در منزل می تواند تمریناتی را برای بهبود قدرت و دامنه حرکت دستان به بیمار آموزش دهد.

کاردرمانی در منزل

کاردرمانی ام اس در منزل

فواید کاردرمانی ام اس در منزل

  • کمک به فعالیتهای روزمره ، مانند دوش گرفتن ، آشپزی و لباس پوشیدن
  • ارزیابی خانه و محیط کار برای شناسایی خطرات احتمالی و ایجاد یک محیط عملکردی متناسب با نیازهای شما
  • توصیه تجهیزات خاص یا وسایل کمکی برای استفاده در خانه ، مدرسه یا محل کار
  • آموزش استفاده از وسایل تطبیقی ​​مانند ارتز ، بریس یا صندلی چرخدار در صورت لزوم
  • توصیه تمرینات برای تقویت مهارتهای حرکتی ، هماهنگی و هوشیاری ذهنی
  • آموزش مهارتهای مدیریت استرس

 

 

کلمات مرتبط :

کاردرمانی در منزل – کاردرمانی در شرق تهران – کاردرمانی در منزل شرق تهران – کاردرمانی در منزل شمال تهران – کاردرمانی در منزل جنوب تهران

 

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ