مزایا کاردرمانی در منزل

کاردرمانی یک منبع ارزشمند برای کمک به افراد مبتلا به دردهای عصبی است. کاردرمانگران به افراد در مورد پیشگیری از افتادن ، تعدیل عادات روزانه برای جلوگیری یا کاهش درد (مانند ایستادن یا نشستن سریع) و تغییر شیوه زندگی برای مدیریت درد و افزایش عملکرد روزانه افراد آموزش هایی می دهند که نقش مهمی در بهبود کیفیت زندگی در بیماران دارد.

متخصصان کاردرمانی آموزش دیده اند تا روشهای مختلف مدیریت و کاهش درد را به مردم آموزش دهند.

کاردرمانی تمریناتی برای افزایش قدرت و دامنه حرکتی است. افراد با یک کاردرمانگر کار می کنند تا حرکات کششی و تمریناتی را با افزایش مقاومت انجام دهند تا انعطاف پذیری را افزایش دهند. این باعث بهبود گردش خون ، کنترل سطح قند خون و کاهش استرس می شود.

مزایا کاردرمانی در منزل

وظیفه کاردرمانگر این است که توانایی فرد را در انجام کارهای روزانه تا حد ممکن بازگرداند. این وظایف شامل فعالیتهای اساسی زندگی روزمره و فعالیتهای ابزاری زندگی روزانه  است.

مهارت های اساسی شامل خوردن ، لباس پوشیدن ، استفاده از سرویس بهداشتی و حمام کردن است. فعالیتهای ابزاری زندگی روزانه شامل رانندگی ، آماده سازی غذا و داوطلب شدن است. هنگامی که شخص با مهارت های اساسی یا ابزاری دچار مشکل می شود ، کاردرمانی می تواند با شش مزیت زیر ، بازگشت به عملکرد مستقل را پشتیبانی کند!

جراحی ، آرتروز یا سکته مغزی می تواند تغییراتی در میزان حرکت موجود در مفاصل مانند مفصل شانه ایجاد کند. متخصص کاردرمانی در منزل با بیمار خود برای بهبود دامنه حرکتی از طریق موارد زیر همکاری می کنند:

دامنه حرکتی منفعل ، که در آن درمانگران عملکرد حرکتی را برای مراجعه کننده خود تحریک می کنند و به آنها در ایجاد حرکات کوچک مرتبط با مفصل کمک می کند ، که دامنه حرکتی فعال نامیده می شود.

دامنه حرکتی فعال زمانی است که بیمار بازوی خود را حرکت می دهد یا سایر حرکات مرتبط با مفصل را به تنهایی و بدون کمک فیزیکی انجام می دهد.

موقعیت مناسب بدن ، مانند دراز کشیدن به پشت یا پهلو نیز از بازگشت عملکرد مستقل با دامنه کامل حرکت پشتیبانی می کند. در حالت خوابیده ، مقاومت ناشی از جاذبه کاهش می یابد ، در حالی که سهولت حرکت مفصل را افزایش می دهد. در صورتی که فرد خود را خیلی محکم و یا خیلی سریع فشار دهد در حالی که موقعیت ضعیفی دارد ، به راحتی می تواند درد ایجاد کند.

 

کلمات مرتبط :

مزایا کاردرمانی در منزل – مرکز کاردرمانی در منزل – مرکز درمان در منزل – کاردرمانی در منزل تهران

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ