توانبخشی پس از جراحی در منزل توسط متخصصان ما در بهترین مرکز کاردرمانی در منزل تهران ارائه می شود.

توانبخشی پس از جراحی برای برقراری مجدد حرکت مفصل، قدرت عضلانی اطراف مفصل و در نهایت عملکرد مفصل است.

هنگامی که پس از جراحی از بیمارستان مرخص می شوید، ممکن است مشتاق باشید که فوراً به خانه بروید و مانند همیشه به فعالیت های خود ادامه دهید. متأسفانه، همیشه به این سادگی نیست.

برای بازگشت به زندگی عادی و روزمره خود، ممکن است لازم باشد در یک برنامه توانبخشی شامل انواع درمان ها، ورزش ها و داروها شرکت کنید. و اگرچه ممکن است وسوسه شوید که آن را نادیده بگیرید، انجام این کار می تواند باعث آسیب، بیماری یا درد غیرضروری شود.

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که بعد از جراحی می توانید مرتکب شوید این است که خیلی سریع و بیش از حد به خودتان فشار بیاورید.

هدف از توانبخشی پس از جراحی در منزل

موفقیت یک جراحی تا حد زیادی به میزان مراقبت از خود در طول دوره نقاهت بستگی دارد – و این به ویژه برای افراد مسن صادق است. فشار بیش از حد به خود یا تجربه آتروفی ناشی از عدم فعالیت می تواند آسان باشد.

توانبخشی پس از جراحی در مورد ایجاد تعادل بین استراحت و فعالیت است تا بتوانید قدرت خود را بازیابید و به طور همزمان به بدن خود اجازه دهید تا بهبود یابد. هدف از توانبخشی پس از جراحی این است که شما را روی پای خود بازگرداند تا بتوانید به زندگی سالم و مستقل ادامه دهید.

انواع روشهای توانبخشی

بسته به نوع جراحی که انجام داده اید، ممکن است به ترکیبی از انواع مختلف خدمات توانبخشی نیاز داشته باشید. برخی از رایج ترین برنامه های توانبخشی پس از جراحی عبارتند از:

کار درمانی
ممکن است پس از جراحی انجام برخی وظایف مانند راه رفتن، بالا رفتن از پله ها، مراقبت از حیوانات خانگی یا انجام کارهای خانه مشکل باشد. با کاردرمانی، می توانید یاد بگیرید که محیط و فعالیت های خود را اصلاح کنید تا به راحتی به زندگی روزمره خود بازگردید. درمانگران ما که خدمات کاردرمانی در منزل را ارائه می دهند به بیماران پس از جراحی کمک می کنند تا هرچه سریع تر به شرایط مطلوب برای بازگشت به زندگی طبیعی دست پیدا کنند.

فیزیوتراپی
فیزیوتراپی نیز یکی از بخض های توانبخشی پس از جراحی در منزل است ، پس از جراحی تعویض مفصل زانو یا تعویض مفصل ران، باید قدرت را در عضلات اطراف مفصل خود افزایش دهید. فیزیوتراپیست از طریق تمرینات توانبخشی پس از جراحی، تمرینات حرکتی و درمان های درمانی می تواند به بهبود دامنه حرکتی شما و کاهش درد و تورم کمک کند.

گفتار درمانی
جراحی سر یا گردن می تواند به طور قابل توجهی بر توانایی شما در برقراری ارتباط تأثیر بگذارد. جلسات گفتار و زبان درمانی فشرده می تواند به حل مشکلات گفتار، شناخت، صدا و بلع کمک کند.

توانبخشی ریوی
برای بیمارانی که تحت عمل جراحی ریه قرار گرفته اند، توانبخشی ریوی اغلب برای بازیابی عملکرد ریه و بهبود تنفس ضروری است. با کمک درمانگران تنفسی، می توانید استراتژی های تنفسی و اصلاحات ورزشی را برای ایجاد استقامت و افزایش سطح اکسیژن در خون خود بیاموزید.

مقالات مرتبط :

مزایای کادرمانی برای بزرگسالان

کاردرمانی در توانبخشی سکته مغزی

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ