توانبخشی سالمندان یکی از راهکارهای موثر در کاهش عوارض دوران سالمندی ، بهبود توانایی های حرکتی و بهبود کیفیت زندگی در این قشر از جامعه است.

سالمندی دوره ای از زندگی است که با ایجاد تغییرات فیزیولوژیک ناشی از افزایش سن همراه است و در بسیاری از سالمندان با بروز مشکلات جسمی و حرکتی و در مواردی ذهنی همراه است که این موارد نشان دهنده ضرورت خدمات توانبخشی برای کمک به ارتقا سطح سلامتی جسمی و ذهنی در آن ها است.

با توجه به اینکه سالمندان قشر بزرگی از جامعه را شامل می شوند و بر اساس آمارها میانگین سنی جمعیت ما در حال افزایش است خدمات توانبخشی برای کمک به ارتقا سطح سلامتی در جامعه اهمیت زیادی پیدا کرده است.

احتمال بروز بیماری های سیستم اسکلتی _ عضلانی همچون انواع آرتروز مفصلی ، شکستگی های استخوانی به دلیل پوکی استخوان و … در افراد سالمند بیش از سایر افراد است و در این بین راهکارهای توانبخشی از جمله فیزیوتراپی و کاردرمانی برای کمک به تسریع بهبودی پس از این بیماری ها و آسیب ها ضروری است.

سالمندی دوره ای است که بطور طبیعی با کاهش تحرک و فعالیت همراه است و این امر سبب خشکی مفاصل و بروز مشکلاتی در حرکت و حفظ تعادل در فرد سالمند می شود ، کاردرمانی سالمندان در این بخش نیز بسیار مفید و موثر است.

بسیاری از افراد سالمند در انجام فعالیت های روزمره خود مانند حمام کردن ، غذا خوردن ، لباس پوشیدن و … نیز دچار مشکل هستند که خدمات توانبهشی سالمندان در این موارد نیز به فرد سالمند برای داشتن زندگی بهتر و مستقل تر و کاهش نیاز به اطرافیان کمک زیادی می کند.

توانبخشی سالمندان

سالمندان عزیزی که توانایی خروج از منزل را ندارند می تواند از خدمات کاردرمانی در منزل متخصصان ما در کلینیک کاردرمانی مهراد بهره مند شوند.

فواید اقدامات توانبخشی سالمندان

  • افزایش توانایی های حرکتی
  • ارتقا عملکرد جسمی و ذهنی
  • تقویت توانمندی های سالمندان بمنظور بهبود عملکرد ذهنی و جسمی آن ها
  • حفظ و افزایش قدرت عضلانی 
  • بهبود تعادل و کاهش احتمال زمین خوردن و بروز آسیب هایی همچون شکستگی لگن
  • افزایش استقلال فردی و کاهش وابستگی به اطرافیان

 

کلمات مرتبط :

کاردرمانی در منزل – توانبخشی در منزل – کاردرمانی در شرق تهران – کاردرمانی سالمندان – کاردرمانی در تهرانپارس – کاردرمانی در مجیدیه

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ