بهترین مرکز کاردرمانی سکته مغزی در تهران خدمات توانبخشی و کاردرمانی پس از این عارضه مغزی را با بالاترین کیفیت ارائه می دهد.

سکته مغزی زمانی اتفاق می افتد که جریان خون به مغز شما توسط یک لخته خون یا یک رگ خونی ترکیده می شود. سکته مغزی از رسیدن اکسیژن و مواد مغذی به مغز جلوگیری می کند و باعث می شود سلول های مغز تقریباً بلافاصله بمیرند. هنگامی که این اتفاق می افتد، اثرات می تواند ناتوان کننده باشد.

پس از سکته مغزی، بیمار ممکن است در یک طرف یا هر دو طرف بدن فلج شود. آنها ممکن است با مشکلات گفتاری و زبانی دست و پنجه نرم کنند. ممکن است بیمار با بینایی مشکل داشته باشد. آنها ممکن است درجات مختلفی از از دست دادن حافظه داشته باشند. این تأثیرات اغلب باعث می شود که آنها نتوانند از خود مراقبت کنند، معاشرت کنند، کار کنند و در اجتماع شرکت کنند.

متخصصان کاردرمانی ما در بهترین مرکز کاردرمانی سکته مغزی در طول مسیر سکته مغزی نقش دارند. راهنمای بالینی برای سکته مغزی راهنمایی روشنی را در مورد زمان شروع ارزیابی، مناطقی که باید در نظر گرفته شود و نیاز به اهداف توانبخشی ارائه می کند. یک کاردرمانگر باید ارزیابی خود را در ۷۲ ساعت اول ارجاع کامل کند. اغلب در عمل بالینی بسیار زودتر از این دیده می شود. نیازهای توانبخشی باید در اسرع وقت شناسایی شوند. کاردرمانگر با بقیه چند رشته ای کار می کند تا این موارد را شناسایی کرده و اهداف درمانی را در پنج روز اول تعیین کند.

بهترین مرکز کاردرمانی سکته مغزی

کاردرمانی بخش مهمی از رویکرد چند رشته ای به توانبخشی سکته مغزی است. انجمن کاردرمانی بیان می‌کند که بیماران سکته مغزی که کاردرمانی دریافت می‌کنند به طور قابل‌توجهی کمتر احتمال دارد که بدتر شوند و بیشتر در توانایی خود برای انجام فعالیت‌های روزمره زندگی و پایان درمان مستقل باشند.

یک کاردرمانگر به خوبی در تیم توانبخشی سکته مغزی قرار دارد تا ارزیابی کند که فرد با کدام فعالیت‌های زندگی روزمره دست و پنجه نرم می‌کند، مانند تغذیه یا لباس پوشیدن. آنها مهارت های مورد نیاز برای انجام این فعالیت ها از جمله شناخت، بینایی، خلق و خوی، عملکرد فیزیکی و مشارکت اجتماعی را ارزیابی خواهند کرد و یک برنامه درمانی ایجاد خواهند کرد. درمان معمولاً شامل تمرین مهارت‌های خاص یا فعالیت‌های روزمره است. اغلب نیاز به بررسی سازگاری با فعالیت وجود دارد، به عنوان مثال با کمک یا با ساده کردن کار. کاردرمانگر در کنار فرد کار می کند و به او و خانواده اش آموزش می دهد. 

در بهترین مرکز کاردرمانی سکته مغزی چه خدمات ارائه می شود؟

مهارت های خودمراقبتی
ممکن است برای بیمار سکته مغزی انجام بسیاری از فعالیت های عادی مراقبت از خود به دلیل اثرات سکته مغزی دشوار باشد. حمام کردن، نظافت و لباس پوشیدن ممکن است بدون یادگیری روش‌های جدید انجام آن‌ها دشوار یا تقریباً غیرممکن شده باشند. کاردرمانگران می‌توانند به بیماران سکته‌ای استراتژی‌های خودمراقبتی را آموزش دهند و همچنین تجهیزات و تغییرات سازگاری را در محیط آنها معرفی کنند تا این وظایف قابل کنترل‌تر شود.

ایمنی خانه
پس از سکته مغزی، بیماران ممکن است نیاز به تغییر نحوه چیدمان خانه خود داشته باشند تا محیط امن‌تری ایجاد کنند یا انجام آن‌ها را با برخی اختلالات آسان‌تر کنند. کاردرمانگران اغلب نحوه انجام فعالیت های روزانه بیماران مانند بلند شدن از رختخواب، پوشیدن لباس، آشپزی، دوش گرفتن و غیره را در خانه ارزیابی می کنند تا توصیه ها یا تنظیماتی را ارائه دهند.

قدرت و استقامت
پس از سکته مغزی، بیمار ممکن است در یک طرف بدن یا هر دو طرف دچار ضعف شود. تمرینات توانبخشی سکته مغزی می تواند راه مهمی برای بازیابی قدرت و آزادی حرکت باشد. کاردرمانگر می‌تواند برنامه‌ای از تمرینات همراه با فعالیت‌های عادی (مثلاً آشپزی یا شستن لباس‌ها) ایجاد کند که به بیمار کمک می‌کند قدرت، چابکی و استقامت خود را بهبود بخشد.

 

کلمات مرتبط :

کاردرمانی در منزل – کاردرمانی سکته مغزی در منزل – کاردرمانی سالمندان در منزل

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ