بهبود تعادل در آسیبهای مخچه با تمریناتی که متخصص کاردرمانی در منزل ارائه می دهد امکان پذیر است.

افراد مبتلا به آسیبهای مخچه معمولا مشکلاتی در تعادل دارند. حدود نیمی از افراد مبتلا به آسیبهای مخچه در مرحله ای از بهبودی خود دچار سرگیجه و از دست دادن تعادل می شوند. وقتی سرگیجه دارید، ممکن است سرگیجه داشته باشید ممکن احساس ناپایداری کنید. همچنین ممکن است احساس ضعف یا سبکی سر داشته باشید.

اگر همراه با آسیب دیدگی مخچه خود صدمات دیگری نیز دارید. به عنوان مثال، در یک تصادف اتومبیل، ممکن است دچار TBI، آسیب به گردن و شکستگی دنده ها و پاها شوید. همه این آسیب ها بر توانایی شما برای حفظ تعادل تأثیر می گذارد.

بهبود تعادل پس از آسیبهای مخچه یکی از مهم ترین اهداف برنامه توانبخشی و کاردرمانی است که توسط متخصصان کاردرمانی در منزل ما پیگیری می شود.

تعادل چیست؟
تعادل توانایی متمرکز نگه داشتن بدن بر روی پایه حمایتی است. هنگام ایستادن، پایه تکیه گاه شما پاهای شماست. هنگام نشستن، پایه تکیه گاه شما باسن، ران ها و پاهای شماست. عوامل زیادی بر توانایی شما برای حفظ تعادل تأثیر می گذارد. این عوامل عبارتند از قدرت بدنی و هماهنگی، حواس و توانایی شما برای تفکر.

بیشتر افراد می توانند قبل از اینکه تعادل خود را از دست بدهند و نیاز به تغییر وضعیت بدن یا برداشتن قدمی برای جلوگیری از افتادن داشته باشند، حرکت بدن خود را برای مدتی کنترل کنند. تغییر وضعیت بدن یا برداشتن گامی برای حفظ تعادل قبل، حین یا بعد از حرکت یک فرآیند پیچیده است. آسیب دیدگی ممکن است بر این فرآیند تأثیر بگذارد.

اگر بعد از آسیبهای مخچه تعادل ضعیفی دارید، خطر افتادن در شما بالاست. سقوط می تواند باعث آسیب دیدگی مجدد  یا شکستگی استخوان شود. حفظ تعادل هنگام نشستن و ایستادن برای انجام فعالیت های روزانه مهم است. این فعالیت ها شامل پیاده روی و کارهای مراقبت از خود مانند حمام کردن، استفاده از توالت و لباس پوشیدن است. تعادل ضعیف می تواند شما را از انجام ورزش، رانندگی یا کار باز دارد.

بهبود تعادل پس از آسیبهای مخچه

برنامه توانبخشی شامل فیزیوتراپی و کاردرمانی کمک زیادی به بهبود وضعیت تعادل در بیمارانی که دچار آسیب های مخچه شده اند می کند.

تمرینات توانبخشی و کاردرمانی قدرت و انعطاف پذیری بدن را پس از آسیب مغزی افزایش می دهد.

محدودیت های خود را در تعادل پیدا کنید. می توانید این کار را با حرکت دادن بدن خود روی پاهای خود تا جایی که می توانید بدون بلند کردن پا انجام دهید. این به شما کمک می کند تا استراتژی هایی را برای از دست دادن تعادل خود ایجاد کنید. همچنین می توانید حرکاتی را تمرین کنید که به شما امکان می دهد از یک موقعیت به موقعیت دیگر حرکت کنید. این حرکات شامل رفتن از حالت نشسته به ایستادن، رسیدن به بالای سر برای برداشتن چیزی از قفسه یا برداشتن چیزی روی زمین است. برای انجام بهترین تمرینات به منظور بهبود تعادل پس از آسیبهای مخچه با متخصص کاردرمانی در منزل و کلینیک خود مشورت کنید.

فعالیت هایی را تمرین کنید که تعادل شما را در حین راه رفتن بهبود می بخشد. اینها شامل پیاده روی در مسافت های طولانی تر است. راه رفتن و همراهی با شخص دیگری در حین صحبت کردن؛ راه رفتن روی سطوح مختلف و …

 

کلمات مرتبط :

بهبود تعادل پس از آسیبهای مخچه – کاردرمانی اختلال تعادل – کاردرمانی در منزل – کاردرمانی پس از آسیب مغزی

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ