اهداف کاردرمانی در منزل با توجه به شرایط هر بیمار و میزان توانایی ها و مشکلات وی تعیین می شود ، ولی بطور کلی کاردرمانی با هدف بهبود کیفیت زندگی افراد ارائه می شود.

متخصصان کاردرمانی در منزل با افراد در هر سن و جنسی برای بهبود توانمندی ها همکاری می کنند.

کاردرمانی در منزل به افرادی که به دلیل شرایط بیماری ، پس از جراحی و یا هر دلیل دیگر توانایی مراجعه به کلینیک کاردرمانی ندارند کمک می کند تا بتوانند در منزل و در کنار اعضای خانواده خود از مزایای کاردرمانی بهره ببرند و به شرایط مطلوبی دست پیدا کنند.

اهداف کاردرمانی در منزل

افزایش و بهبود دامنه حرکتی
پس از جراحی های ارتوپدی یا پس از سکته مغزی و … فرد محدودیت های حرکتی زیادی را تجربه خواهد کرد که با کاردرمانی در منزل می توان به بهبود توانایی های حرکتی در فرد کمک کرد. متخصص کاردرمانی در منرل همچنین توصیه هایی در ارتباط با نحوه انجام فعالیت ها تا رسیدن به شرایط مطلوب به بیمار خواهد کرد.

تسکین درد
یکی از مهم ترین اهداف کاردرمانی در منزل کمک به تسکین درد در حین انجام فعالیت ها است. با استفاده از مزایای کاردرمانی در منزل ، بیماران آموزش می بینند و بیشتر می دانند که چگونه موقعیت یابی نامناسب بدن در افزایش درد موثر است. تکنیک های کششی و تمرینات راهنمای دستی ارائه شده توسط متخصصین کاردرمانی برای بهبود حرکت ضعیف مفصل و کاهش درد طراحی شده است ، در حالی که استفاده از اندام برای فعالیت ها را بهبود می بخشد.

کمک به افزایش استقلال
نیاز به کمک شخص دیگری برای انجام فعالیت های روزانه می تواند بسیار آزاردهنده باشد. وظیفه نهایی یک کاردرمانگر بهبود توانایی فرد برای انجام مستقل فعالیتهای زندگی روزانه است. با کمک یک کاردرمانگر مجرب ، شرکت کنندگان دامنه حرکتی بهتری را مشاهده خواهند کرد و در اکثر موارد ، به دلیل اثرات مثبت ناشی از مزایای کاردرمانی در منزل، به طور طبیعی قادر خواهند بود دوباره کارهای مهم روزانه را انجام دهند.

ارزیابی ایمنی خانه
متخصصان کاردرمانی در منزل چیزی بیشتر از حمایت از توانایی فرد برای ماندن در خانه خود هنگام مواجهه با معلولیت یا افزایش سن دوست ندارند. یکی از مهم ترین اهداف کاردرمانی در منزل ، آرامش روانی است که از ارزیابی خانگی توسط کاردرمانگر مجرب و آموزش دیده بدست می آید. این ارزیابی ها ایمنی در خانه را شامل ارزیابی میزان ایمنی راهروها و سایر فضاهای نشیمن ، میزان نور کافی و ارزیابی نیاز به تجهیزات تطبیقی ​​است.

 

کلمات مرتبط :

کاردرمانی در منزل – متخصص کاردرمانی در منزل – هزینه کاردرمانی در منزل

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ