کاردرمانی پس از سکته مغزی در منزل توسط متخصصان ما در بهترین مرکز کاردرمانی در منزل تهران برای کمک به عزیزانی که توانایی جابجایی برای مراجعه حضوری به کلینیک ندارند ارائه می شود.

سکته مغزی زمانی رخ می دهد که خون رسانی به بخشی از مغز متوقف شود ، در این شرایط برخی از قسمت های مغز آسیب می بینند زیرا سلول های مغز نمی توانند اکسیژن مورد نیاز برای زنده ماندن را دریافت کنند و هرچه سلولهای بیشتری آسیب ببینند عوارض بیشتر و جبران ناپذیرتری را به همراه خواهند داشت.

انواع شایع سکته مغزی

سکته مغزی ایسکمیک
بیش از ۸۵ درصد سکته های مغزی سکته های ایسکمیک هستند و زمانی رخ می دهند که جریان از طریق شریان به مغز مسدود شود که معمولا به دلیل وجود لخته خون یا چربی در عروق مغزی رخ می دهد.

سکته مغزی هموراژیک
این نوع سکته مغزی زمانی رخ می دهد که یک سرخرگ در مغز پاره شود که این شرایط سبب تجمع خون در قسمت هایی از باز مغز شده و سبب آسیب و مرگ سلولهای مغز شود. فشار خون بالا و آنوریسم مهم ترین دلایل این نوع سکته مغزی هستند.

حمله ایسکمیک گذرا (TIA یا Mini Stroke)
در این نوع جریان خون به مغز بیش از ۵ دقیقه مسدود نمی شود و معمولا عوارض خاصی را ایجاد نمی کند اما می تواند هشدار سکته مغزی را برای بیمار به همراه داشته باشد.

کاردرمانی پس از سکته مغزی در منزل در صورتی که هریک از انواع سکته مغزی بالا رخ دهند برای توانبخشی بیمار و بازگشت بیمار به سطح بالای سلامتی و کیفیت زندگی ارائه می شود.

علائم سکته مغزی که با وجود آن ها باید هرچه سریع تر با اورژانس تماس بگیرید:

  • بی حسی یا ضعف در صورت، بازو یا پای فرد. این اغلب در یک طرف بدن غالب است.
  • مشکل در صحبت کردن، یا مشکل در درک گفتار دیگران
  • مشکل بینایی مانند تاری دید
  • مشکل در راه رفتن، سرگیجه و از دست دادن تعادل
  • سردرد شدید و ناگهانی

کاردرمانی پس از سکته مغزی در منزل

کاردرمانی برای بیماران سکته مغزی می تواند شانس بهبودی را افزایش دهد.

کاردرمانی به عوارض جسمی، شناختی و عاطفی که همراه با سکته مغزی هستند می پردازد. کاردرمانگران برای کمک به بیماران سکته مغزی از دانش و تجربه خود استفاده می کنند تا بیمار هرچه سریع تر به شرایط مطلوب جسمی و حرکتی و ذهنی برسد.

مشکلات حرکتی و ناتوانی در راه رفتن بطور مستقل از مهم ترین عوارض سکته مغزی هستند که در بسیاری از بیماران مبتلا به سکته مغزی دیده می شود. ضعف عضلات و یا سفتی بیش از حد و غیرطبیعی عضلات مهم ترین عواملی هستند که سبب بروز مشکلات حرکتی در بیماران سکته مغزی می شوند، متخصص کاردرمانی در منزل با ارائه تمرینات مناسب و راهکارهایی سعی در به حداقل رساندن عوارض سکته مغزی در بازماندگان سکته مغزی دارد.

متخصص کاردرمانی پس از سکته مغزی در منزل به بیماران کمک می کند تا با یادگیری مجدد فعالیت های روزمره زندگی (ADL) استقلال خود را به حداکثر برسانند. این فعالیت ها ممکن است شامل بلند شدن از رختخواب، توالت رفتن، لباس پوشیدن و تغذیه باشد.

 

کلمات مرتبط :

بهترین مرکز کاردرمانی در منزل تهران – کاردرمانی پس از سکته مغزی در منزل – متخصص کاردرمانی در منزل – کاردرمانی در منزل برای سکته مغزی

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ