کاردرمانی پس از آسیب نخاعی با هدف کمک به کاهش مشکلات فرد و بهبود کیفیت زندگی با وجود آسیب ایجاد شده و عوارض ناشی از آن ارائه می شود.

بیمارانی که دچار آسیب نخاعی شده اند می توانند با تمرینات کاردرمانی در منزل در انجام فعالیتهای روزمره به حداکثر استفلال فردی رسیده و بتوانند با کیفیت بیشتری زندگی کنند.

کاردرمانگر با آموزش استفاده از تجهیزات تطبیقی به بیمار کمک می کند تا با مشکلات کمتری به انجام فعالیت هایش بپردازد.

کاردرمانی پس از آسیب نخاعی با ارائه تمرینات ورزشی خاص و متناسب با شرایط بیمار می تواند به بهبود تحرک در این بیماران کمک کند ، بازیابی تحرک در بیماران آسیب نخاعی می تواند عملکرد خرکتی این بیماران را بهبود بخشد.

کاردرمانی با استفاده از تکنیک ها و تمرین های عملی مبتنی بر فعالیت ، رویکرد جامعی را برای بهبود توانایی فرد در زندگی روزمره در نظر می گیرد.

کاردرمانی پس از آسیب نخاعی برای افزایش استقلال بیمار و کاهش مشکلات فرد در انجام امور شخصی از اهمیت بالایی برخوردار است. فرد با راهکارهای کاردرمانی توانایی انجام امور روزمره مانند مسواک زدن ، بلند شدن از رختخواب ، غذا خوردن و … را بهبود بخشد.

کاردرمانی برای بهینه سازی استقلال و به حداقل رساندن عوارض بعد از ضایعه نخاعی ، از هر دو روش ترمیم و جبران کننده استفاده می کند.

استراتژی های ترمیم بر بازیابی عملکردهای جسمی آسیب دیده از نخاع متمرکز هستند. در حالی که آسیب به نخاع دائمی است ، عملکردهای حرکتی و حسی می توانند با راهکارهای کاردرمانی بهبود پیدا کنند.

راهکارهای کاردرمانی پس از آسیب نخاعی

  • استراتژی های جبرانی شامل استفاده از ابزارهای سازگار برای کمک به جبران عملکرد از دست رفته 
  • ارائه تمریناتی در جهت تقویت عضلات برای جلوگیری از ضعف پیشرونده عضلات که می تواند عملکرد جسمی بیمار را دچار اختلال کند.
  • کمک به انجام امور شخصی همچون غذا خوردن ، مسواک زدن و …
  • استفاده بهینه از صندلی چرخدار و سایر وسایل کمک حرکتی

به دلیل این که بسیاری از بیماران آسیب نخاعی دچار محدودیت های شدید حرکتی شده و به همین جهت مراجعه به مراکز و کلینیک های کاردرمانی دشوار است می توانند از خدمات کاردرمانی در منزل متخصصان ما بهره مند شوند.

تلفن تماس جهت دریافت خدمات کاردرمانی در منزل ۰۹۲۱۲۰۳۷۲۲۸ – ۰۲۱۷۷۱۹۲۵۷۴

 

کلمات مرتبط :

کاردرمانی پس از آسیب نخاع – کاردرمانی در منزل شمال تهران – کاردرمانی در منزل

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ