کاردرمانی در منزل در شمال تهران

کاردرمانی ابزار قدرتمندی است که به افراد کمک می کند تا با کمک به شرکت در فعالیت های روزمره در بالاترین سطح ممکن استقلال، بیشترین بهره را از زندگی ببرند. برخی از افراد به دنبال یک بیماری یا آسیب به دنبال کاردرمانی به عنوان ابزار توانبخشی هستند. برخی دیگر از آن برای کمک به غلبه بر چالش‌های فیزیکی ناشی از پیری یا سازگاری با آن‌ها استفاده می‌کنند.

یک کاردرمانگر با استفاده از ترکیبی از آموزش، تکنیک های توانبخشی و فعالیت های هدفمند برای ارتقای خوداتکایی، به بیماران کمک می کند تا کیفیت زندگی خود را بهبود بخشند یا حفظ کنند.

کاردرمانی نوعی توانبخشی تخصصی است که با ارزیابی و ارزیابی عملکرد بیمار آغاز می شود. اگر فکر می کنید شما یا یکی از عزیزانتان می توانید از کاردرمانی بهره مند شوید، خوشحال می شویم با متخصصان ما در مرکز کاردرمانی در منزل در شمال تهران در ارتباط باشید.

از آنجایی که توانایی‌ها به عنوان بخشی از روند طبیعی پیری کاهش می‌یابد، خانواده‌ها و سایر مراقبان اغلب باید به فرد سالمند کمک کنند تا کمک‌های لازم برای حفظ استقلال و زندگی ایمن در خانه را دریافت کند. یک کاردرمانگر با فرد و خانواده کار می کند تا اطمینان حاصل کند که توصیه هایی برای افزایش استقلال و ایمنی به خواسته ها و نیازها، مهارت ها، محیط، بودجه و سایر معیارهای آنها اختصاص دارد. 

کاردرمانی در منزل در شمال تهران

کاردرمانی به توسعه توانایی‌های لازم برای انجام فعالیت‌های روزمره زندگی و یا یافتن راه‌هایی برای جبران محدودیت‌های فیزیکی، شناختی و یا عاطفی کمک می‌کند تا از مشارکت بهینه در این فعالیت‌ها اطمینان حاصل شود.

یک کاردرمانگر می‌تواند به توسعه توانایی‌های اساسی در فعالیت‌های خود مراقبتی (پوشیدن لباس، غذا خوردن، نظافت)، در فعالیت‌های خانگی یا کاری (مثلاً نوشتن، استفاده از رایانه، تهیه و برنامه‌ریزی غذا، سازماندهی خانه و زندگی) و فعالیت‌های اوقات فراغت کمک کند. (سرگرمی ها، فعالیت های تفریحی، گردش های اجتماعی). یک کاردرمانگر همچنین به اصلاح محیط یا فعالیت ها کمک می کند تا فرد بتواند آنها را به انجام برساند.

بزرگسالان با تمام سطوح توانایی می توانند از درمان کاردرمانی بهره مند شوند. به طور خاص،متخصصان کاردرمانی در منزل ما به درمان مراجعان مبتلا به بیماری های عصبی می پردازند.

مداخلات کاردرمانی در منزل در شمال تهران در مورد بیماران سکته مغزی یا بیماری پارکینسون ممکن است شامل موارد زیر باشد: کنترل حرکتی بازو و دست و مهارت حرکتی ظریف، تمرین وظایف عملکردی (لباس پوشیدن، آراستن، آماده‌سازی غذا، کارهای خانگی)، نوشتن، استفاده از رایانه، بازگشت به کار، فعالیت‌های اجتماعی یا اوقات فراغت. ، بازگشت به رانندگی، ارزیابی ایمنی خانه و تجویز دستگاه یا تجهیزات کمکی و فعالیت هایی برای تحریک یا جبران مشکلات تمرکز، حافظه و …

 

کلمات مرتبط :

کاردرمانی در منزل در شمال تهران – کاردرمانی در منزل شرق تهران – کاردرمانی در منزل سکته مغزی – کاردرمانی در منزل پارکینسون

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ