کاردرمانی در منزل بیماران ام اس

مولتیپل اسکلروزیس (MS) یک بیماری مزمن خود ایمنی است که به پوشش محافظ روی اعصاب شما حمله می کند. این حملات باعث آسیب و تجزیه پوشش می شود که میلین نامیده می شود. با از بین رفتن میلین ، ممکن است ارتباط بین مغز و بدن قطع شود. در نهایت ، MS می تواند خود اعصاب را تخریب کرده و از بین ببرد. این آسیب قابل برگشت نیست.

ام اس علائم و نشانه های مختلفی را ایجاد می کند. علائمی که ممکن است تجربه کنید به این بستگی دارد که اعصاب شما چقدر آسیب دیده اند و کدام اعصاب مورد هدف این بیماری قرار می گیرند. نوع MS که دارید سرعت پیشرفت علائم شما را تعیین می کند.

خوشبختانه ، اگر مبتلا به ام اس هستید ، راه هایی وجود دارد که می توانید با یادگیری کنار آمدن با تشخیص و تغییر بدن ، زندگی قوی تر ، سالم تر و رضایت بخش تری داشته باشید. یکی از راه هایی که می تواند به بهبود شرایط مبتلایان به ام اس کمک کند کاردرمانی است.

کاردرمانی در منزل ام اس کمک زیادی به بازیابی توانایی های فرد و کاهش مشکلات ناشی از این بیماری در زندگی فرد می کند و به افزایش استقلال بیمار در انجام امر فردی و با حداقل وابستگی به اطرافیان کمک زیادی می کند.

کاردرمانگران با وجود داشتن معلولیت یا بیماری به افراد کمک می کنند تا بهتر زندگی کنند. آنها این کار را با بهبود مهارت های مورد نیاز برای انجام کارهای روزمره یا یافتن راه های جایگزین برای انجام آنها انجام می دهند.

اهداف کاردرمانی در منزل بیماران ام اس

  • کمک به فعالیتهای معمول روزانه ، مانند دوش گرفتن ، آشپزی و لباس پوشیدن
  • ارزیابی خانه و محیط کار برای شناسایی خطرات احتمالی و ایجاد محیطی کاربردی تر که متناسب با نیازهای شما باشد
  • توصیه تجهیزات ویژه یا وسایل کمکی برای استفاده در خانه ، مدرسه یا محل کار
  • نحوه استفاده صحیح از تجهیزات تطبیقی ​​مانند ارتز ، بریس یا ویلچر به بیمار
  • کمک به برنامه ریزی برای انجام فعالیت های روزمره با حداقل میزان فشار و خستگی
  • توصیه به تمرینات برای تقویت مهارتهای حرکتی ضروری ، هماهنگی و هوشیاری ذهنی
  • آموزش مهارت های مدیریت استرس به شما

کاردرمانی Ms

یکی از اهداف اصلی کاردرمانی این است که به شما کمک کند زندگی مستقل تری داشته باشید. وقتی مبتلا به ام اس هستید ، حتی فعالیت های معمول نیز می تواند چالش برانگیز باشد. یک متخصص کاردرمانی می تواند ابزارهای لازم را برای انجام کارآمدتر کارهای روزانه به شما ارائه دهد.این امر به ویژه هنگامی اهمیت دارد که علائم MS بر حافظه ، تمرکز و سازمان شما تأثیر می گذارد یا باعث خستگی مداوم شما می شود.

یکی از بزرگترین چالش ها برای افرادی که با ام اس زندگی می کنند ، حفظ انرژی است. اگر به بیماری MS مبتلا هستید ، تمرین کردن همراه با خستگی از نظر جسمی می تواند ناتوان کننده باشد. این می تواند باعث شعله ور شدن MS شما شود ، یا می تواند باعث تشدید بیماری شود. کاردرمانگران می توانند به افراد مبتلا به ام اس کمک کنند تا یاد بگیرند از انرژی و توانایی های خود به نحوی مفید ، نه مضر استفاده کنند. یک کاردرمانگر همچنین می تواند به بیمار در شناسایی ابزارها و تکنیک هایی که به ساده سازی وظایف و کاهش بار بر روی بدن بیمار می انجامد، کمک کند.

یکی از مهمترین وظایف کاردرمانی در منزل بیماران ام اس ارزیابی نحوه تعامل بیمار با محیط کار ، مدرسه و خانه است. سپس درمانگر می تواند راههای بهبود این تعاملات را بر اساس نیازهای شخصی فرد شناسایی کند.

 

کلمات مرتبط :

کاردرمانی در منزل بیماران ام اس – کاردرمانی ام اس در منزل – هزینه کاردرمانی در منزل

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ