کاردرمانی در منزل بعد از جراحی می تواند به شما کمک کند سریعتر به زندگی خود بازگردید!

مواجهه با جراحی می تواند کمی ترسناک باشد. نه تنها مطمئن نیستید که خود عمل چگونه پیش خواهد رفت، بلکه ممکن است در مورد اینکه پس از از بین رفتن بیهوشی چه انتظاری داشته باشید، مطمئن نباشید. خوشبختانه،متخصصان کاردرمانی در منزل ما می تواند شما را در فرآیند بهبودی دقیق برای جراحی راهنمایی کند.

استراتژی‌های مراقبتی و کاردرمانی در منزل بعد از جراحی به شما کمک می‌کند سریع تر تسکین پیدا کنید.

هنگامی که OT ما علت اصلی درد مزمن مفاصل شما را مشخص کرد، می‌توانیم تکنیک‌هایی را تجویز کنیم که به شما کمک کند بیشتر شبیه خود قدیمی خود احساس کنید – و حرکت کنید.

کاردرمانی برای درد مفاصل ممکن است با تمرینات غیرفعال شروع شود که در آن مفصل آسیب دیده را برای شما حرکت می دهیم تا دامنه حرکتی بدون درد آن افزایش یابد.

ورزش هایی که وزن مفاصل را کاهش می دهند نیز می توانند بسیار مفید باشند. به عنوان مثال، ممکن است شنا یا پیاده روی در آب را به عنوان وسیله ای برای ورزش کردن باسن و زانوها توصیه کنیم بدون اینکه آنها را مجبور به تحمل وزن کامل خود کنید.

انواع دیگر تمرینات نیز می توانند به شما در غلبه بر درد مفاصل و در عین حال بهبود عملکرد مفصل کمک کنند. تمرینات تقویتی با تقویت ماهیچه ها و بافت های همبند که در خدمت مفصل هستند کمک می کند. تمرینات اصلاحی و آموزش مجدد عصبی-عضلانی می تواند به شما کمک کند حالتی صاف تر و متقارن تر داشته باشید.

آنها نه تنها می توانند برنامه توانبخشی و روند بهبودی شما را تشریح کنند، بلکه ممکن است بینش ارزشمندی در مورد کارهایی که اکنون می توانید برای آماده شدن برای تاریخ جراحی خود انجام دهید، داشته باشند.

فواید کاردرمانی در منزل بعد از جراحی

۱٫ کاهش بافت اسکار ناشی از جراحی

جراحی و بافت اسکار دست به دست هم می دهند. هر زمان که جراح مجبور است لایه‌هایی از پوست، بافت چربی، بافت همبند و ماهیچه‌ها را برش دهد، باید آنها را نیز ترمیم کند.

در فرآیندی که بدن آنچه را که جراح شروع کرده به پایان می رساند، بافت اسکار تشکیل می شود. بافت اسکار از التهاب و تحریک اطراف مفاصل، ماهیچه ها، تاندون ها و رباط ها تشکیل می شود و حرکت این ناحیه را دشوار می کند.

هنگامی که بافت اسکار تشکیل و جامد شد، شکستن آن دشوار و دردناک است. هر چه زودتر فیزیوتراپ بتواند به ایجاد حرکت در ناحیه تحت تأثیر جراحی کمک کند، بافت اسکار کمتری ایجاد می‌شود و فرد در طول بهبودی درد کمتری خواهد داشت.

اگرچه کاردرمانی اغلب بلافاصله بعد از جراحی ناراحت کننده است، اما درد آن بسیار کمتر از انتظار برای شروع توانبخشی است.

۲٫ حرکت ایمن و راحت، در اسرع وقت

کاردرمانی در منزل بعد از جراحی اغلب بلافاصله پس از ترخیص از بیمارستان توصیه می شود. مطالعات متعدد نشان داده است که بیمارانی که بلافاصله پس از جراحی بلند می شوند و در حال حرکت هستند نسبت به افرادی که قبل از توانبخشی اجازه استراحت و بهبودی دارند، زمان بهبودی سریع تری دارند. بیمارانی که تعویض مفصل زانو یا مفصل ران انجام می دهند باید در عرض ۲۴ ساعت بایستند و راه بروند.

بیمارانی که در نواحی دیگر بدن جراحی می‌کنند، اغلب حتی قبل از جراحی به کاردرمانی ارجاع داده می‌شوند، بنابراین می‌توانند به محض مرخص شدن از بیمارستان، درمان را شروع کنند. هرچه زودتر توانبخشی پس از جراحی را شروع کنید، بهبودی سریعتر، نتیجه بهتری خواهید داشت.

۳٫ یک کاردرمانگر یک متخصص حرکت است

در اولین جلسه شما، متخصص کاردرمانی در منزل توانایی های حرکتی فعلی شما را ارزیابی می کند و در مورد روش جراحی شما بحث می کند. سپس قرار ملاقات های توانبخشی بعد از جراحی شما را به گونه ای برنامه ریزی می کنند که برای اهداف و روش شما مناسب باشد.

اولین فکر شما ممکن است، “خیلی زود است!” یا “هیچ راهی نیست که آماده باشم.” به مهارت، تجربه و تخصص آنها اعتماد کنید. متعهد شدن به کاردرمانی به روشی که تجویز شده است، با زمان بندی و ترتیب توصیه شده، شما را بسیار سریعتر از مبارزه با این فرآیند به سلامت مطلوب باز می گرداند.

 

کلمات مرتبط :

کاردرمانی در منزل بعد از جراحی – کاردرمانی در منزل پس از جراحی – هزینه کاردرمانی در منزل – متخصص کاردرمانی در منزل

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ