کاردرمانی بیمار ضایعه نخاعی در منزل توسط متخصصان کاردرمانی در منزل ما در سراسر تهران بزرگ با بالاترین کیفیت ارائه می شود.

کاردرمانی پس از آسیب نخاعی بر تسهیل بازگشت به زندگی روزمره تمرکز دارد. بیماران ضایعه نخاعی می توانند با انجام فعالیت های روزمره و استفاده از تجهیزات تطبیقی ​​استقلال خود را به حداکثر برسانند و کمتر به دیگران وابسته باشند.

کاردرمانگران با بیماران بر روی فعالیت هایی کار می کنند که زمان آنها را “تسخیر” می کند و به آنها کمک می کند تا ، تا حد امکان در این فعالیت ها شرکت کنند. این شامل یادگیری فعالیت های روزانه برای بیماران و یافتن راهی برای افزایش مشارکت آنها در این فعالیت ها است.

مانند فیزیوتراپی، کاردرمانی نیز ممکن است از تمرینات ورزشی متناسب با شرایط هر بیمار که بارها تکرار می شود، برای بازیابی تحرک استفاده کند. تکرار بسیار مهم است زیرا به جرقه نورپلاستیسیته کمک می کند. مکانیسمی که سیستم عصبی مرکزی برای ترمیم مجدد خود و بازیابی عملکرد پس از آسیب استفاده می کند.

با این حال، برخلاف فیزیوتراپی، کاردرمانی با استفاده از تکنیک‌ها و تمرین‌های عملی و مبتنی بر فعالیت برای بهبود توانایی فرد در مشارکت در زندگی روزمره، رویکردی جامع‌تر را اتخاذ می‌کند. برای مثال، ممکن است بیمار نحوه بلند شدن از رختخواب یا مسواک زدن را تمرین کند.

کاردرمانی بیمار ضایعه نخاعی در منزل

کاردرمانی از استراتژی های ترمیمی و جبرانی برای بهینه سازی استقلال و به حداقل رساندن عوارض پس از آسیب نخاعی استفاده می کند.

استراتژی های ترمیمی بر بازیابی عملکردهای فیزیکی متاثر از آسیب نخاعی تمرکز دارند. در حالی که آسیب به طناب نخاعی دائمی است، عملکردهای حرکتی و حسی را می توان به دلیل عصبی بودن طناب نخاعی دوباره یاد گرفت.

با این حال، تنها مسیرهای عصبی آسیب دیده قادر به نوروپلاستیسیته هستند. بنابراین، کسانی که آسیب نخاعی شدیدتر یا کامل دارند، ممکن است بهبود عملکردی محدودی داشته باشند.

در چنین مواردی، یک کاردرمانگر باید خلاق باشد و استراتژی‌های جبرانی را به کار گیرد: راه‌های جدید برای انجام وظایف روزمره. این ممکن است شامل اصلاح محیط، سازگاری با فعالیت، یا آموزش بیمار در مورد تکنیک ها و تجهیزات جبرانی باشد.

استراتژی های جبرانی بخش مهمی از برنامه کاردرمانی بیمار ضایعه نخاعی در منزل است و معمولاً شامل استفاده از ابزارهای تطبیقی ​​برای کمک به جبران عملکرد از دست رفته است، این فعالیت های جبرانی کاربرد مستقیم و در دنیای واقعی دارند و آنها را بسیار مهم می کند.

برخی استراتژی های جبرانی برای بیماران ضایعه نخاعی

متخصص کاردرمانی بیمار ضایعه نخاعی در بهترین مرکز کاردرمانی در منزل با توجه به شرایط بیمار از راهکارهایی برای کمک به کاهش مشکلات این بیماران بهره می برد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره شده است.

انواع مختلفی از ظروف تطبیقی ​​برای بیماران آسیب نخاعی با اختلالات حرکتی اندام فوقانی وجود دارد.به عنوان مثال، برخی از ظروف تطبیقی ​​می توانند دور ساعد را برای کسانی که نمی توانند چنگ بزنند بپیچند و برخی دیگر می توانند دسته خمیده ای برای کسانی داشته باشند که نمی توانند مچ دست خود را بپیچند یا خم کنند.

یکی دیگر از عوارض شایع آسیب نخاعی، از دست دادن کنترل بر عضلات مثانه است. یکی از راه‌های مدیریت بی‌اختیاری ادرار از طریق کاتتریزاسیون است که شامل قرار دادن یک لوله در مثانه برای تخلیه ادرار است.این به کاهش خطر نشت و جلوگیری از آسیب کلیه به دلیل احتباس ادرار کمک می کند.

یک کاردرمانگر ممکن است سرمایه گذاری در بالابر پله را برای کمک به به حداقل رساندن خطر سقوط و کاهش زمان بالا و پایین رفتن از پله ها توصیه کند.

 

کلمات مرتبط :

بهترین مرکز کاردرمانی در منزل تهران – کاردرمانی در منزل شرق تهران – کاردرمانی آسیب نخاعی – کاردرمانی ضایعه نخاعی در منزل – کاردرمانی در منزل شمال تهران – کاردرمانی در منزل غرب تهران – هزینه کاردرمانی در منزل

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ