کاردرمانی بزرگسالان به توسعه توانایی‌های لازم برای انجام فعالیت‌های روزمره زندگی و یا یافتن راه‌هایی برای جبران محدودیت‌های فیزیکی، شناختی ویا عاطفی کمک می‌کند تا از مشارکت بهینه در این فعالیت‌ها اطمینان حاصل شود.

یک کاردرمانگر می‌تواند به توسعه توانایی‌های اساسی در فعالیت‌های خود مراقبتی (پوشیدن لباس، غذا خوردن، نظافت)، در فعالیت‌های خانگی یا کاری (مثلاً نوشتن، استفاده از رایانه، تهیه و برنامه‌ریزی غذا، سازماندهی خانه و زندگی) و فعالیت‌های اوقات فراغت کمک کند. (سرگرمی ها، فعالیت های تفریحی، گردش های اجتماعی). یک کاردرمانگر همچنین به اصلاح محیط یا فعالیت ها کمک می کند تا فرد بتواند آنها را به انجام برساند.

یک کاردرمانگر از فعالیت های روزانه برای کمک به زندگی کامل افراد استفاده می کند. کاردرمانی باعث ارتقای سلامتی می شود و از آسیب، بیماری یا ناتوانی جلوگیری می کند یا به شما کمک می کند تا بهتر زندگی کنید.

کاردرمانی بزرگسالان

بزرگسالان با تمام سطوح توانایی می توانند از درمان کاردرمانی بهره مند شوند.

یک کاردرمانگر افراد آسیب دیده، بیمار یا ناتوان در هر سنی را درمان می کند. آنها با افرادی کار می کنند که به دنبال غلبه بر چالش های فیزیکی، رشدی، شناختی یا عاطفی خود هستند. کاردرمانگران به شما کمک می کنند تا مهارت های مورد نیاز برای زندگی روزمره را توسعه، بهبود، تقویت و حفظ کنید.

مداخلات کاردرمانی بیماران در مورد سکته مغزی یا بیماری پارکینسون ممکن است شامل موارد زیر باشد: کنترل حرکتی بازو و دست و مهارت حرکتی ظریف، تمرین وظایف عملکردی (لباس پوشیدن، آراستن، آماده‌سازی غذا، کارهای خانگی)، نوشتن، استفاده از رایانه، بازگشت به کار، فعالیت‌های اجتماعی یا اوقات فراغت. ، بازگشت به وظایف آماده سازی رانندگی، ارزیابی ایمنی خانه و تجویز دستگاه یا تجهیزات کمکی، و فعالیت هایی برای تحریک یا جبران مشکلات تمرکز، توجه دوگانه، حافظه و سازماندهی. 

کاردرمانی بزرگسالان در بیماران مبتلا به ضربه مغزی می‌توانند از طریق راهبردهای تنظیم سیستم، آموزش، پشتیبانی و کمک با ادغام سازمان، مدیریت درد، مدیریت خستگی، بهداشت خواب، قدم زدن، آرامش، و استراتژی‌های سبک زندگی سالم، انتظار کمک در مدیریت علائم داشته باشند.

کاردرمانگر با فرد (و در صورت تمایل یکی از اعضای خانواده/مراقبت کننده) ملاقات خواهد کرد تا در مورد نگرانی های آنها صحبت کند و چالش ها و فعالیت هایی را که برای ایجاد اهداف درمانی در تکمیل آنها با مشکل مواجه هستند، شناسایی کند. ارجاع پزشکی برای دریافت خدمات کاردرمانی ضروری نیست.

کاردرمانگر فعالیت های چالش برانگیز شناسایی شده را ارزیابی می کند و یک برنامه درمانی ایجاد می کند. ارزیابی ممکن است شامل ارزیابی های استاندارد شده یا تجزیه و تحلیل فعالیت پویا فعالیت ها باشد. طرح درمانی شامل جلسات مداخله مستقیم یک به یک برای یک بلوک از جلسات با ارزیابی مجدد پیشرفت خواهد بود.

جلسات مداخله بسته به موضوعات شناسایی شده می‌تواند بسیار متفاوت باشد و ممکن است شامل موارد زیر باشد: تمرین تکلیف فعالیت، فعالیت‌هایی برای تحریک کنترل حرکتی ظریف و درشت، فعالیت‌هایی برای تحریک توانایی‌های شناختی و ادراکی، خود تنظیمی و معرفی و آموزش با استراتژی‌ها یا وسایلی برای تسهیل تکمیل فعالیت.

کاردرمانی بزرگسالان ترکیبی از تمرینات ذهنی، جسمی و روانی است که به مراجعین کمک می کند تا فعالیت های روزانه را به راحتی انجام دهند. این وظایف شامل فعالیت های اساسی مانند تمیز کردن و لباس پوشیدن، غذا خوردن، پیاده روی و رانندگی می شود.

یک کاردرمانگر به شما کمک می کند تا مهارت های زندگی مستقل، خلاق و رضایت بخش را به دست آورید. آنها برای ارائه خدمات در فعالیت های روزمره که برای زندگی روزمره ضروری است آموزش دیده اند.

از آن جایی اغلب افراد نیازمند خدمات کاردرمانی بزرگسالان دچار محدودیت های حرکتی هستند، خدمات کاردرمانی در منزل برای آن ها بسیار مناسب است.

 

کلمات مرتبط :

کاردرمانی بزرگسالان – کاردرمانی در منزل – بهترین مرکز کاردرمانی در منزل – کاردرمانی سالمندان در منزل – کاردرمانی سکته مغزی در منزل

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ