کاردرمانی برای پارکینسون یکی از ارکان برنامه توانبخشی است که کمک زیادی به تخفیف علائم و عوارض ایجاد شده برای بیماران پارکینسون کرده و کیفیت زندگی را بهبود می بخشد.

پس از تشخیص بیماری پارکینسون، افراد و خانواده هایشان با تغییرات زیادی در زندگی مواجه می شوند. بسیاری از تنظیمات عملی و عاطفی مورد نیاز است تا به فرد اجازه دهد تا فعالیت های روزمره خود را حفظ کند. در مراحل اولیه بیماری، بسیاری از علائم را می توان با دارو کنترل کرد، به ویژه با لوودوپا همراه با یک مهارکننده دوپا دکربوکسیلاز. این به افراد اجازه می‌دهد تا به فعالیت‌های معمول خودمراقبتی، کار و اوقات فراغت روزمره خود ادامه دهند.

با این حال، مشخص شده است که اختلالات مختلف ناشی از این بیماری می تواند بر کیفیت زندگی بیمار حتی در مراحل اولیه بیماری تأثیر بگذارد و برای جبران آنها به استراتژی های مقابله ای نیاز است.

بیماری پارکینسون (PD) می‌تواند انواع چالش‌ها را وارد زندگی روزمره شما کند، از جمله آن‌هایی که با فعالیت‌های ساده‌ای که قبلاً بدیهی می‌پنداشتید – مانند خوردن، نوشتن و استفاده از تلفن همراه، تداخل می‌کنند. گاهی اوقات تغییرات دارویی می تواند به شما کمک کند راحت تر حرکت کنید، اما گاهی اوقات این کافی نیست.

متخصصان ما در بهترین مرکز کاردرمانی در منزل خدمات تخصصی کاردرمانی بیماران پارکینسون را با بالاترین کیفیت ارائه می دهند.

کاردرمانی برای پارکینسون 

کاردرمانی (OT) شاخه ای از طب توانبخشی است که بر انجام فعالیت های مورد نیاز برای زندگی مستقل روزانه تمرکز دارد. 

کاردرمانگرانی که در زمینه بیماری پارکینسون تخصص دارند از روش های مختلفی برای کمک به بیماران مبتلا به پارکینسون در به حداکثر رساندن حرکت و کیفیت زندگی بهره می برند.

برخلاف فیزیوتراپیست ها که به بهبود حرکات بدن و همچنین تقویت تعادل، هم ترازی بدن و دامنه حرکت کمک می کنند، کاردرمانگران بر فعالیت ها و وظایف زندگی روزمره برای ارتقای استقلال و بهره وری تمرکز می کنند. بسیاری از افراد مبتلا به بیماری پارکینسون با هر دو نوع درمانگر به عنوان بخشی از برنامه درمانی خود کار خواهند کرد.

در مراحل پیچیده بیماری پارکینسون، افراد با تعداد قابل توجهی از اختلالات حرکتی و احتمالاً شناختی و ارتباطی مواجه می‌شوند که می‌تواند به شدت توانایی آنها را برای ادامه نقش‌های معمول مراقبت از خود، کار و اوقات فراغت محدود کند. این می تواند منجر به سطوح بالای ناتوانی، معلولیت و کاهش شدید کیفیت زندگی شود.

هدف اصلی کاردرمانی برای پارکینسون حفظ توانایی ها، بازگرداندن یا ایجاد تعادلی مناسب برای فرد و تخفیف عوارض جسمی ـ حرکتی و شناختی ناشی از پارکینسون است که توسط متخصصان کاردرمانی ما در بهترین مرکز کاردرمانی در منزل ارائه می شود.

کاردرمانگران برای حمایت از افراد مبتلا به بیماری پارکینسون تخصص دارند ، کاردرمانگران از افراد در تغییر و تطبیق نقش های خود حمایت می کنند، هدف از مداخله کاهش استرس، به حداقل رساندن ناتوانی و معلولیت و بهبود کیفیت زندگی، علیرغم افزایش طبیعی آسیب است.

 

کلمات مرتبط :

کاردرمانی در منزل – کاردرمانی برای پارکینسون – کاردرمانی بیماری پارکینسون – درمان پارکینسون – توانبخشی پارکینسون

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ