کاردرمانی برای بیماران سالمند در منزل و کلینیک توسط متخصصان با دانش و با تجربه ما و بر اساس متدهای توانبخشی روز دنیا ارائه می شود.

کاردرمانی فرآیندی است که شامل کمک به افراد در تمام مراحل زندگی (از کودکان نوپا گرفته تا سالمندان) برای توسعه، حفظ یا بازیابی مهارت‌هایی است که برای فعالیت‌های روزانه (معروف به مشاغل) که معنی‌دار و ضروری هستند، نیاز دارند.

نوع کاردرمانی که یک فرد دریافت می کند بر اساس نیازهای او بسیار متفاوت است. برای مثال، یک فرد مسن مبتلا به پارکینسون درمان متفاوتی نسبت به یک کودک خردسال مبتلا به اسکولیوز دریافت خواهد کرد.

کاردرمانگران همچنین تیم پشتیبانی بیمار (والدین، مراقبان، معلمان و غیره) را آموزش می دهند و با آنها کار می کنند تا مطمئن شوند که همه نقش خود را در رابطه با برنامه مراقبت از بیمار درک می کنند.

مزایای کاردرمانی برای بیماران سالمند

بخش بزرگی از کار یک کاردرمانگر کمک به بیماران برای غلبه بر مشکلات زندگی روزمره است. برای بسیاری از افراد مسن، شرکت در فعالیت های عادی روزانه (مانند پیاده روی، غذا خوردن و غیره) می تواند یک کار بزرگ و طاقت فرسا باشد. اغلب اوقات، آنها ناامید می شوند و در نیمه راه تسلیم می شوند. و هنگامی که نمی توانند وظایف اساسی روزانه را انجام دهند، اغلب تمایل کمتری به شرکت در سایر جنبه های زندگی مانند گردهمایی های اجتماعی، گردش های خانوادگی و سرگرمی ها دارند. این می تواند به سرعت منجر به احساس افسردگی و انزوا شود. متخصصان ماردرمانی در منزل ما با بیماران سالمند کار می کنند و به آنها تکنیک های ورزش و توانبخشی را آموزش می دهند که انجام کارهای روزانه مانند لباس پوشیدن، غذا خوردن و حمام کردن را بسیار آسان می کند.

کاردرمانگران ما در بهترین مرکز کاردرمانی در منزل به بیماران کمک می کنند تا مهارت های حرکتی ظریف و اولیه، قدرت، مهارت و دامنه حرکتی خود را بهبود بخشند. حتی پیشرفت‌های کوچک در این زمینه‌ها می‌تواند در تکمیل یک کار روزمره تفاوت ایجاد کند.

در حالی که ممکن است زمین خوردن یک مسئله جزئی به نظر برسد، اما از آن جایی افتادن یک فرد مسن می تواند خطرات زیادی از جمله شکستگی لگن را در افراد سالمند در پی داشته باشد ، بهبود وضعیت تعادل در بیماران سالمند از اهمیت زیادی برخوردار است. متخصصان کاردرمانی برای بیماران سالمند روش هایی را به بیماران خود آموزش می دهند که می توانند از زمین خوردن جلوگیری کنند. آنها همچنین تمرینات متعادل سازی و عضله سازی را به آنها آموزش می دهند که به تقویت و هوشیاری بدن آنها برای سال های آینده کمک می کند.

هنگامی که کاردرمانگران برای اولین بار با بیماران خود ملاقات می کنند، توانایی های شناختی و همچنین توانایی های فیزیکی آنها را ارزیابی می کنند. به عنوان مثال، اگر والدین سالخورده شما مبتلا به زوال عقل هستند، کاردرمانگر آنها نقاط قوت و ضعف آنها را ارزیابی می کند و سپس آنها یک برنامه مراقبتی ایجاد می کنند که شامل حفظ مناطق قوی و تقویت مناطق ضعیف است.

علاوه بر بازسازی حافظه، دیگر مزیت ذهنی عمده کاردرمانی این است که می تواند به والدین سالمند شما دید بهتری نسبت به زندگی بدهد. وقتی یک بیمار سالمند شروع به از دست دادن توانایی‌های خود می‌کنند، اغلب با خود فکر می‌کنند: «چگونه می‌خواهم بقیه عمرم را به این شکل بگذرانم؟» با شرکت در کاردرمانی، سالمندان متوجه خواهند شد که اگرچه بدن و ذهن آنها در حال تغییر است، اما همچنان می توانند زندگی بسیار رضایت بخشی داشته باشند. کاردرمانگران به بیماران کمک می کنند تا اعتماد به نفس و عزم لازم را برای استفاده حداکثری از سالمندی خود داشته باشند.

کاردرمانگران فعالیت هایی را با بیماران سالمند انجام می دهند که به بهبود دید ادراکی، تشخیص الگو و آگاهی کلی بصری کمک می کند. کاردرمانگران همچنین معمولاً تغییراتی را در خانه یا محل کار پیشنهاد می کنند تا مطمئن شوند که مشکلات بینایی در سالمندان (یکی از عوارض افزایش سن) مانع زندگی روزمره نمی شود.

کلمات مرتبط :

کاردرمانی برای بیماران سالمند – کاردرمانی برای سالمندان در منزل – بهترین مرکز کاردرمانی در منزل در تهران

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ