مزایای کاردرمانی برای سالمندان

کاردرمانی (OT) نوعی درمان است که برای کمک به افراد در تمام مراحل رشد، حفظ یا بازیابی مهارت های لازم برای انجام فعالیت های روزمره زندگی (ADLs) طراحی شده است. هر بیمار متفاوت است، بنابراین برنامه های درمانی درمانی به نیازهای خاص بیمار بستگی دارد. به عنوان مثال، یک سالمند پس از سکته مغزی در مقایسه با فردی که از یک آسیب جدی سقوط در خانه خود بهبود می‌یابد، به کاردرمانی متفاوتی نیاز دارد.

برای سالمندان، افزایش سن می تواند باعث بروز اختلالات اساسی در انجام کارهای روزمره شود. از از دست دادن حافظه گرفته تا کاهش سلامت جسمانی، انجام فعالیت های عادی مانند مسواک زدن یا تمیز کردن خانه می تواند برای فرد به یک چالش تبدیل شود.

سالمندان می توانند کیفیت زندگی خود را با یادگیری ابزارهای بی شماری که متخصص کاردرمانی به آن ها آموزش می دهد، بهبود بخشند تا به آنها کمک کند استقلال خود را حفظ کنند و بدون توجه به چالش های ناشی از افزایش سن خود به زندگی کامل ادامه دهند.

متخصصان کاردرمانی در منزل به سالمندان کمک می کنند تا به کیفیت زندگی بهتری دست یابند و آنها را قادر می سازند تا استقلال خود را که در زندگی روزمره مورد نیاز است، بازیابند. 

مزایای کاردرمانی برای سالمندان

هدف اولیه کاردرمانی کمک به بیماران برای بازیابی مهارت های مورد نیاز در زندگی روزمره است تا بتوانند به استقلال برسند. متخصصان ما در بهترین مرکز کاردرمانی در منزل با ایجاد یک برنامه توانبخشی متناسب با شرایط فرد سالمند استقلال وی را در انجام فعالیت های روزمره را افزایش داده و به کاهش وابستگی به مراقبان کمک زیادی می کنند.

برای سالمندانی که پس از یک بیماری یا آسیب بهبود می یابند، انجام فعالیت های روزمره می تواند چالش برانگیز باشد. اموری از قبیل  حمام کردن، لباس پوشیدن ، نظافت شخصی و حتی غذا خوردن فرد سالمند را دچار مشکلاتی می کند. هنگامی که سالمندان قادر به انجام این وظایف روزانه نباشند، این می تواند منجر به احساس ناامیدی و حتی شرمندگی شود. سالمندان ممکن است کمتر با دیگران معاشرت کنند و کارهایی را که دوست دارند انجام دهند، که ممکن است منجر به احساس افسردگی و تنهایی شود. برای کمک به غلبه بر این چالش های روزانه، کاردرمانگران به بیماران کمک می کنند تا یاد بگیرند که چگونه تمرینات و تکنیک های توانبخشی را انجام دهند که انجام فعالیت های روزمره را برای آن ها آسان تر می کند. با بهبود تدریجی مهارت‌ های ضروری برای زندگی روزمره، سالمند استقلال بیشتری داشته و کمتر به دیگران وابسته هستند که این شرایط به بهبود شرایط روحی در آن ها نیز کمک زیادی می کند.

متخصصان ما در بهترین مرکز کاردرمانی در منزل به سالمندان کمک می کنند تا مهارت های حرکتی پایه، قدرت، مهارت، دامنه حرکت و تحرک خود را بهبود بخشند. 

از دست دادن تعادل و سقوط از مهم ترین عوارض دوران سالمندی هستند، متخصصان ما در بهترین مرکز کاردرمانی در منزل تهران تکنیک ها و تمرینات ویژه ای را به سالمندان ارائه می دهند که می تواند به تقویت تعادل و کاهش خطر سقوط در آن ها کمک زیادی می کند.

یکی دیگر از مزایای کاردرمانی برای سالمندان تقویت حافظه و توانایی های شناختی افراد سالمند است. متخصصان کاردرمانی در منزل نقش مهمی در کمک به سالمندان برای بازیابی مهارت های حافظه مورد نیاز در زندگی روزمره دارند.

 

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ