فواید کاردرمانی سکته مغزی

سکته مغزی نوعی اختلال حاد و ناگهانی مغز است که سبب اختلال جدی در عملکرد مغز و در مواردی حتی از دست دادن جان بیمار می شود.

این عارضه در اثر اختلال در خونرسانی به قسمت هایی از مغز رخ می دهد و ممکن است در نتیجه انسداد عروق خونی و یا پارگی عروق خونرسان به مغز رخ دهد.

سکته مغزی به عنوان یکی از عوامل مرگ و میر و ایجاد ناتوانی در سراسر جهان است که سالانه افراد زیادی را که اغلب در سنین میانسالی و سالمندی قرار دارند مبتلا می کند.

بسته به شدت آسیب و محل بروز سکته مغزی عوارض ناشی از آن متفاوت است و هرچه زمان بیشتری از بروز ان بگذرد احتمال افزایش عوارض بیماری بیشتر می شود، به همین دلیل بیمار مبتلا به سکته مغزی باید در کمترین زمان ممکن به بیمارستان منتقل شود تا وارد شدن آسیب های جدی به مغز جلوگیری شود.

کاردرمانی بخش مهمی از توانبخشی بعد از سکته مغزی است که به بیمار کمک می کند بر مشکلات و عوارض ایجاد شده غلبه کند.

یکی از مهم ترین فواید کاردرمانی سکته مغزی کمک به بهبود و تقویت مهارت ها برای انجام امور فردی و کاهش وابستگی به اطرافیان است.

از آن جایی که اغلب مبتلایان به سکته مغزی دچار مشکلات جسمی و حرکتی شده و توانایی مراجعه به کلینیک کاردرمانی را ندارد می توانند از خدمات توانبخشی و کاردرمانی متخصصان ما بهره مند شوند.

بی حسی یک طرفه صورت و بدن ، اختلال در تکلم و بریده بریده حرف زدن ، اختلال در حفظ تعادل ، اختلال بینایی مانند تاری دید و دوبینی ، اختلال در درک موقعیت
 و سردرد و سرگیجه ناگهانی از مهم ترین علائم سکته مغزی هستند که با مشاهده آن ها باید به بروز سکته مغزی شک کرد.

بر اساس آمارها در حدود نیمی از مبتلایان به سکته مغزی دچار مشکلاتی در زمینه حرکت و حفظ تعادل می شوند که با روش های کاردرمانی سکته مغزی می توان به بهبود آن ها و کاهش مشکلات فرد کمک کند.

فواید کاردرمانی سکته مغزی

  • تقویت مهارت های حرکتی
  • بهبود و تقویت توانایی های از دست رفته
  • بهبود وضعیت تعادل
  • بهبود توانایی ها برای انجام امور روزمره
  • بهبود مهارتهای حسی و حرکتی بیمار
  • افزایش توانمندی ها و رسیدن به حداکثر استقلال فردی

 

کلمات مرتبط :

فواید کاردرمانی سکته مغزی – کاردرمانی سکته مغزی در منزل – هزینه کاردرمانی در منزل – کاردرمانی در تهرانپارس – کاردرمانی در مجیدیه – کاردرمانی در شرق تهران

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ