توانبخشی سکته مغزی در منزل برای کمک به کاهش عوارض این عارضه مغزی ، تقویت و بازیابی توانمندی ها و جلوگیری از پیشرفت ناتوانی های ایجاد شده از اهمیت بالایی برخوردار است.

بر اساس آمارها سکته مغزی یکی از مهم ترین عوامل مرگ و میر و بروز ناتوانی های حرکتی در سراسر جهان است که سالانه هزاران نفر را درگیر عوارض خود می کند.

از آن جایی آسیب سلول های مغزی ممکن است موقتی باشد و با توانبخشی مناسب و به موفع بتوان شرایط بیمار را بهبود بخشید ، خدمات توانبخشی در مبتلایان به سکته مغزی از اهمیت بالایی برخوردار است.

هدف اصلی توانبخشی کمک به بیماران سکته مغزی برای داشتن زندگی با حداقل مشکل و حداکثر استقلال فردی است ، توانبخشی به این افراد کمک می کند تا با یادگیری و تقویت مهارت های اساسی مانند حمام کردن ، غذا خوردن ، لباس پوشیدن و راه رفتن بتوانند بطور مستقل و با کمترین میزان وابستگی به اطرافیان زندگی کنند.

توانبخشی معمولاً پس از سکته در بیمارستان آغاز می شود و پس از ترخیص بیمار توانبخشی سکته مغزی در منزل ادامه پیدا می کند.

تیمی از متخصصان برنامه توانبخشی شما را برای کمک به بیمار در دستیابی به شرایط مطلوب همکاری می کنند.

توانبخشی سکته مغزی در منزل

کاردرمانی سکته مغزی در منزل بخش مهمی از برنامه توانبخشی این بیماران است که کمک زیادی به تقویت توانایی های حرکتی مبتلایان به سکته مغزی برای داشتن زندگی مستقل می کند.

توانبخشی سکته مغزی به بیمار کمک می کند تا آنجا که ممکن است استقلال و کیفیت زندگی خود را بدست آورده و تا جای ممکن کیفیت زندگی بیماران افزایش پیدا کند.

چشم انداز افرادی که امروز سکته کرده اند به دلیل پیشرفت در درمان سکته مغزی و توانبخشی بیش از هر زمان دیگری امیدوار است. توانبخشی سکته مغزی وقتی نتیجه بهتری می دهد که بیمار ، خانواده و کارکنان توانبخشی با هم به صورت تیمی کار کنند. اعضای خانواده باید در مورد تغییرات جسمی و روحی ناشی از سکته مغزی و چگونگی کمک به بیمار برای عملکرد مجدد آن اطلاعات کسب کنند.

توانبخشی سکته مغزی می تواند به بیمار کمک کند تا از اثرات سکته مغزی بهبود یابید ، مهارت های مجدد را یاد گرفته و با مشکلات کمتری زنذگی کند.

 

برای دریافت خدمات کاردرمانی در منزل می توانید با متخصصان ما در ارتباط باشید :۰۹۲۱۲۰۳۷۲۲۸

 

کلمات مرتبط :

کاردرمانی سکته مغزی در منزل – توانبخشی سکته مغزی – کاردرمانی در منزل – درمان در منزل – مرکز کاردرمانی در منزل

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ