توانبخشی ام اس با کاردرمانی موثرترین روش در کاهش عوارض جسمی _ حرکتی ایجاد شده برای بیمار مبتلا به این بیماری خودایمنی شایع است که در کلینیک کاردرمانی مهراد در شرق تهران ارائه می شود.

ام اس نوعی بیماری خود ایمنی التهابی است که در آن سیستم ایمنی بدن به اشتباه به غلاف‌ میلین سلول‌ های عصبی در مغز و نخاع حمله می کند.

حمله سیستم ایمنی به دستگاه عصبی سبب تخریب غلاف میلین نورون‌ها شده و از آن جا که غلاف میلین نقش مهمی در سرعت هدایت پیام های عصبی دارد تخریب آن سبب ایجاد مشکلات جدی در عملکرد سیستم عصبی می شود.

علائم بیماری معمولا بصورت دوره ای نمایان می شود ، بطوری که در دوره ای کوتاه علائم بیماری شدت یافته و سپس در دوره ای به نسبت بلندتر علائم تا حد زیادی فروکش می کند.

اختلال تعادل ، سفتی عضلات ، مشکلات حرکتی ، مشکلات بینایی مانند تاری دید و … از مهم ترین علائم و عوارض این بیماری خودایمنی هستند.

ابتلا به عفونت‌ های ویروسی مانند سرماخوردگی و آنفلوآنزا ، بیماری های گوارشی و استرس سبب تشدید علائم ام اس و یا افزایش خطر بروز آن می شوند.

توانبخشی ام اس با کاردرمانی کمک زیادی به تخفیف علائم و عوارض ایجاد شده برای بیمار کرده و مشکلات جسمی ایجاد شده را به حداقل می رساند.

توانبخشی ام اس با کاردرمانی

توانبخشی به مبتلایان به ام اس کمک می کند تا با وجود بیماری بتوانند زندگی عادی داشته باشند و مانند سایر افراد قادر به انجام فعالیت های روزمره خود باشند.

بازیابی عملکرد اولیه عضلات ، افزایش قدرت عضلات و کاهش مشکلات حرکتی از مهم ترین اهداف برنانه توانبخشی ام اس است.

توانبخشی ام اس با کاردرمانی نقش موثری در بهبود کیفیت زندگی مبتلایان و کاهش مشکلات ناشی از ام اس دارد.

کاردرمانی در برنامه توانبخشی مبتلایان به ام اس از اهمیت زیادی برخوردار است و به بیمار در انجام امور روزمره اش کمک زیادی می کند.

کاردرمانی ام اس به افزایش هماهنگی عضلات و اندام ها برای حرکت صحیح و کاهش مشکلات حرکتی کمک زیادی می کند.

کاردرمانگر توصیه هایی در ارتباط با نحوه استفاده صحیح از وسایل کمک حرکتی همچون عصا و واکر به بیمار مبتلا به ام اس نیز می کند.

پیشگیری از زمین خوردن ، حفظ انرژی ، مدیریت استرس و افزایش استقلال در انجام امور شخصی از مهم ترین اهداف کاردرمانی در مبتلایان به ام اس هستند.

آن دسته از عزیزانی که به دلیل مشکلات حرکتی ناشی از ام اس توانایی مراجعه به کلینیک کاردرمانی را برای دریافت خدمات توانبخشی ام اس با کاردرمانی ندارند می توانند از خدمات کاردرمانی در منزل ما بهره مند شوند.

 

کلمات مرتبط :

کاردرمانی در منزل – کاردرمانی ام اس – توانبخشی ام اس – علائم ام اس – کاردرمانی در شرق تهران – کاردرمانی در تهرانپارس

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ