بهبودی دست بعد از سکته مغزی

بسیاری از بازماندگان سکته مغزی متوجه می شوند که پس از سکته، مدت زمان بهبودی دست بیشتر است. این ممکن است برای بسیاری بسیار ناامید کننده باشد. با این حال، دو تکنیک و تمرین اصلی وجود دارد که می تواند به سرعت بخشیدن به بازیابی دست کمک کند!

تمرینات تکراری دست: تمرینات مکرر دست مهمترین مرحله برای بهبودی دست پس از سکته مغزی است. یک کاردرمانگر تمریناتی را ارائه می دهد که به طور کلی مچ، دست و انگشتان را تقویت می کند. مهم است که این تمرینات را طبق دستور انجام دهید. تمرینات تکراری برای آموزش مجدد مغز پس از سکته مغزی مهم هستند که ما بر اساس تئوری نوروپلاستیسیته می دانیم. نوروپلاستیسیته توانایی مغز برای بازیابی مجدد خود با یافتن مسیرهای جایگزین برای ناحیه ای از مغز است که در اثر سکته مغزی آسیب دیده است. برای اینکه مغز خودش را دوباره بازیابی کند، انجام حرکات تکراری مهم است.
برنامه تمرینی ثابت: ثبات و دوز هر دو برای تغییر پایدار در دامنه حرکت، هماهنگی و زمان بندی فرد مهم هستند. تکرار، ثبات و سطوح بالای درگیری اغلب به عنوان عوامل کلیدی در توانبخشی موفق سکته مغزی ذکر می شود.

بهبودی دست بعد از سکته مغزی

بسیاری از کاردرمانگران بازی‌های سرگرم‌کننده ابتکاری که الگوهای حرکتی را تقلید می‌کنند که در فعالیت‌های زندگی روزمره استفاده می‌شوند، ارائه می‌کند.

هنگامی که فرد دامنه حرکتی و قدرتی شانه و آرنج را به دست آورد، معمولاً متوجه بازگشت در حرکات مچ و کلی دست می شود. 

روش دیگر برای رسیدگی به عملکرد دست پس از سکته مغزی، انجام آینه درمانی است. نشان داده شده است که درمان با آینه به رفع محدودیت های عملکرد دست در بازماندگان سکته مغزی کمک می کند. تمرینات با جعبه آینه درمانی با قرار دادن جعبه آینه در مقابل بازماندگان سکته مغزی که اندام آسیب دیده او را می پوشاند انجام می شود. سپس در حالی که بازتاب خود را در آینه تماشا می کنند، با اندام سالم خود حرکات تکراری انجام می دهند. با انجام این تمرینات در آینه، مغز آنها این تصور را ایجاد می کند که اندام آسیب دیده خود را حرکت می دهند. با گذشت زمان به بازیابی مجدد مغز و افزایش دامنه حرکتی در اندام آسیب دیده کمک می کند.

نکات پایانی

بهبودی دست بعد از سکته مغزی می تواند یک روند کند باشد، اما هر بار که دست خود را در یک فعالیت درگیر می کنید، شانس بهبودی شما افزایش می یابد. ما بهترین راه‌ها را برای بازگرداندن استفاده از دست شما پس از سکته به بیماران ارائه می دهیم.

 

کلمات مرتبط :

کاردرمانی دست پس از سکته مغزی – کاردرمانی سکته مغزی در منزل – کاردرمانی در منزل برای سکته مغزی

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ