اهداف کاردرمانی در سکته مغزی با توجه به سن بیمار و شدت عوارضی که برای بیمار ایجاد کرده متفاوت است اما همه اقدامات توانبخشی در جهت بهبود کیفیت زندگی بیماران ارائه می شوند.

سکته مغزی شایع ترین احتلال نورولوژیک و نوعی آسیب حاد و ناگهانی مغز است که به دلیل اختلال در خونرسانی به قسمت هایی از مغز رخ می دهد ، نرسیدن خوب به سلول های مغزی سبب آسیب دیدگی و در نهایت مرگ آن ها شده که در این شرایط عملکرد مغز دچار مشکل می شود.

ضعف و بی حسی یک طرف بدن و صورت ، اختلال تعادل ، اختلال حافظه ، مشکلات گفتاری و … از جمله علائم و عوارضی هستند که در مبتلایان به سکته مغزی دیده می شوند.

کاردرمانی سکته مغزی یکی از موثرترین راهکارها در توانبخشی مبتلایان به این عارضه شایع است.

هدف اصلی کاردرمانی در مبتلایان به سکته مغزی آموزش بیمار به یادگیری مجدد فعالیتهای روزمره مانند غذا خوردن ، لباس پوشیدن ، استحمام ، آشپزی ، خواندن و نوشتن و استفاده از توالت. کاردرمانگر از طریق ورزش و آموزش متناسب به بیمار کمک می کند تا به حداکثر استقلال در انجام فعالیت های شخصی خود برسد.

یک برنامه کاردرمانی خوب می تواند به حفظ توانایی های جسمی بیمار و همچنین به حداکثر رساندن توانایی آنها برای لذت بردن از فعالیت های طبیعی کمک کند. یک برنامه درمانی موثر همچنین می تواند از تغییر شکل بدنی جلوگیری کرده یا آن را محدود کند و به بیماران اجازه می دهد از راه رفتن ، خم شدن ، رسیدن ، ورزش و بازگشت به کار لذت ببرند.

اهداف کاردرمانی در سکته مغزی

اهداف کاردرمانی در سکته مغزی

بهترین راه برای بهتر شدن بعد از سکته مغزی ، شروع توان بخشی سکته مغزی با روش هایی همچون کاردرمانی است ، توانبخشی به بیماران مبتلا به سکته مغزی کمک می کند تا مهارت های خود را بازیابند.

یکی از مهم ترین اهداف کاردرمانی در سکته مغزی کمک به بازیابی مهارت های حرکتی و کاهش مشکلات و عوارض حرکتی ایجاد شده برای بیمار است تا بیمار بتواند بطور مستقل زندگی کند.

کاردرمانگر تأثیر تغییرات در عملکرد حرکتی ، احساس ، هماهنگی ، درک بینایی و شناخت را ارزیابی می کنند و ظرفیت بیمار را برای مدیریت کارهای روزمره افزایش می دهد.

کاردرمانی در منزل برای مبتلایان به سکته مغزی از اهمیت ویژه ای برخوردار است چراکه اغلب بیماران سکته مغزی به دلیل عوارض جسمی ناشی از این عارضه مغزی دچار مشکلاتی در حرکت بطور طبیعی شده و توانایی حفظ تعادل خود را ندارند به همین جهت مراجعه به کلینیک کاردرمانی برای آن ها دشوار است ، این افراد می توانند از مزایای خدمات کاردرمانی در منزل بهره ببرند، از این روی یکی دیگر از اهداف کاردرمانی در سکته مغزی ارائه خدمات توانبخشی به بیماران با حداقل مشکل و بالاترین کارایی است.

برای دریافت خدمات کاردرمانی در منزل تهران می توانید با متخصصان ما در ارتباط باشید.
تلفن های تماس :۰۹۲۱۲۰۳۷۲۲۸ – ۷۷۱۹۲۵۷۴

 

کلمات مرتبط :

کاردرمانی در منزل – کاردرمانی سکته مغزی – توانبخشی سکته مغزی – کاردرمانی سکته مغزی در تهران – کاردرمانی سکته مغزی در منزل

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ